Tušice obhájili oblastný pohár, Vyšné Remety zdolali po pokutových kopoch

Víťazom dvadsiateho ročníka oblastného pohára vo futbale ObFZ Michalovce a Sobrance sa stali hráči OŠK Tušice. Tí vo finále hranom v Sobranciach zdolali Vyšné Remety po remíze 2:2 4:3 na strely zo značky pokutových kopov. Tušičania tak obhájili prvenstvo v pohári, ktorý premiérovo vyhrali v roku 2020. Minulý rok sa kvôli pandémii koronavírusu pohár nedohral.

Finálový duel hraný na neutrálnej pôde v Sobranciach začali lepšie Vyšné Remety. Tie išli po góle Veľasa v 28. minúte do vedenia. V závere prvého polčasu ale vyrovnal Patrik Škultéty a ten istý hráč poslal Tušice v 73. minúte do vedenia. O päť minút neskôr vyrovnal Lendáč. Vyšné Remety dokonca mohli struhnúť víťazstvo na svoju stranu. V osemdesiatej minúte dostal červenú kartu obranca Tušíc Ján Macko a hlavný rozhodca Čeklovský nariadil pokutový kop. Ten ale kapitán TJ Vladimír Praščák nepremenil. Tušice mali smolu na pokutové kopy aj po skončení riadneho hracieho času, keď prehrali 3:4 a z víťazstva v pohári sa tak radoval ich súper.

OŠK Tušice sú piatym tímom, ktorému sa podarilo obhájiť zisk pohára. Predtým sa z dvoch prvenstiev v rade tešili OŠK Zalužice (roky 2005 a 2006), Družstevník Dúbravka (2008 a 2009), TJ Družstevník Žbince (2011 a 2012) a AFK Topoľany (2014, 2015 a 2016). Práve Topoľany sú rekordným trojnásobným držiteľom pohára. Dvakrát ho získali spomenuté štyri tímy, ako aj ŠK Agro Palín, raz sa tešili FK Ruská, Chemko Strážske, TJ Družstevník Malčice, OŠK Pavlovce nad Uhom, OŠK Krišovská Liesková a OŠK Budkovce.

TJ Vyšné Remety - OŠK Tušice TNV 2:2 (1:1) 3:4 po pok. kopoch
Góly: 28. Veľas, 78. Lendáč - 40. a 73. P. Škultéty.
Žlté karty: 84. Lendáč - 21. Moroz, 60. Duda.
Červená karta: 79. Ján Macko (faul v čistej šanci, priama červená karta).
Rozhodovali: Čeklovský - Mihaľov, Miloš Miľo.
TJ: Rončinský - Vojček, Veľas (88. Peťo), Zahorčák, V. Praščák, Mihalovič (84. Karaman), Byra, Mihalik, Pliška, M. Praščák, Lendáč (88. Timočko).
OŠK: R. Novák - J. Pallai (88. Nisky), D. Sabol, M. Ivan, Ján Macko, Duda, Kuriško, O. Pallai, Moroz, Koli (46. Jozef Macko), Škultéty.