files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Poľovnícke dni v Zemplínskom múzeu

Jún, mesiac poľovníctva a ochrany prírody, si na Zemplíne pripomenú Poľovníckym dňom. Podujatie sa uskutoční 19. júna 2022 v areáli Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Prvý ročník Poľovníckeho dňa pripravila v spolupráci s múzeom Obvodná poľovnícka komora.

Na podujatí sa predstavia jednotlivé poľovnícke združenia z okresu Michalovce. Stretnutie bude prezentáciou ich činnosti aj úspechov poľovníctva. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program. Predpoludním sa na nádvorí bude konať svätá omša so sprievodom s uloveným srncom, ktorou poľovníci poďakujú Stvoriteľovi za živú prírodu. Po slávnostnom otvorení odznie prednáška približujúca históriu poľovníctva na Sztárayovskom panstve. „Poľovačky boli od nepamäti obľubou šľachty. Máme záznamy, že lovu zveri a vtáctva sa venoval aj posledný majiteľ kaštieľa gróf Alexander Sztáray. Práve neuvážené rozhodnutie jeho bratranca súvisiace s poľovačkou zabezpečilo Alexandrovi dedičské práva a stal sa tak posledným michalovským grófom", povedala riaditeľka Zemplínskeho múzea Stanislava Rovňáková.

Program bude pokračovať vyhodnotením súťaže vo varení poľovníckeho gulášu, na ktorom si budú môcť pochutiť všetci návštevníci. Nebudú chýbať ani ukážky sokoliarskeho výcviku a poľovníckej kynológie. Špeciálne bude predstavené plemeno poľovníckeho psa Tatranský durič, ktoré vzniklo v okrese Michalovce, používajúce sa na durenie a dohľadávanie zveri. Následne na nádvorí poľovníci predvedú verné zvuky vábenia jeleňa a zaznejú aj lovecké fanfáry používané pri poľovačkách. Poľovnícke trofeje a obrazy s poľovníckou tematikou odprezentuje krátka výstava. Detskí návštevníci si vyskúšajú jazdu na koni, navštívia prírodovednú expozíciu a vytvoria niečo pekné v tvorivej dielničke. Nedeľné popoludnie spríjemní vystúpenie FS Michalovskí heligonkári. Podrobný program nájdu záujemcovia na www.zemplinskemuzeum.sk.

.Uverejnené: 17.06.2022 09:01:38 files/40di62oipgqfrb8f.JPG
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.