Budkovce naďalej na víťaznej vlne, kovbojka v Sokoľanoch s troma bodmi pre Pavlovce nad Uhom

Na víťaznej vlne sa naďalej vezú futbalisti OŠK Budkovce. Tí v 27.kole IV.ligy Juh vyhrali na ihrisku MFK Ťahanovce hladko 6:0 a dostali sa už na šiestu priečku v tabuľke, ktorá za určitých okolností môže znamenať aj zotrvanie vo štvrtej lige. Budkovčania neprehrali už šesť zápasov v rade, z ktorých päť vyhrali. Vo víťaznej sérii môžu pokračovať až do konca súťaže, keďže aj v zostávajúcich troch kolách budú hrať na domácej pôde. Najbližšie v nedeľu hostia v zemplínskom derby Topoľany.

V nedeľu sa darilo aj ďalším dvom zástupcom Zemplína v IV. lige Juh. Piate jarné víťazstvo zaznamenali hráči Kráľovského Chlmca, ktorí doma zdolali TJ Dvorníky Včeláre 3:2. Rovnako ako Budkovce si z vonku doniesli tri body aj Pavlovce nad Uhom, ktorého hráči ale zrejme spokojní neboli. V Sokoľanoch totiž viedli po prvom polčase 4:0. Domácim sa ale v druhom dejstve podarilo skorigovať na rozdiel jedného gólu. V nervóznom závere (až piati hráči OŠK videli za posledných sedem minút žlté karty) nakoniec tri body ubránili. Bodovali aj Topoľany po domácej bezgólovej remíze s Krásnohorským Podhradím. Ďalší Zemplínčania sa už z bodov netešili. Strážske prehralo v Košickej Novej Vsi 1:2 a Cejkov doma s Medzevom 0:4.