Norbert Hrnčár predĺžil s Michalovcami zmluvu

Ešte pred piatkovým deviatym kolom nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige sa tréner Norbert Hrnčár dohodol s vedením klubu na podpísaní novej zmluvy. Hrnčár tak bude v Michalovciach pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne.

Čochvíľa päťdesiatdvaročný kormidelník prišiel do Michaloviec po druhom kole nadstavby, keď vystriedal Miroslava Nemca. Pod jeho vedením Michalovčania hlavne výsledkovo pookriali. Zo siedmych následných duelov prehrali len dva, zhodou okolností oba s Liptovským Mikulášom. Ešte v piatom kole nadstavby v Poprade 1:3 a v piatok v deviatom kole doma 1:2. „Práve v piatok som podpísal s klubom novú zmluvu a piatkový zápas mi veľa povedal. Budeme musieť mužstvo oživiť. Vidíme, že musia prísť zmeny,“ povedal po prehre s Liptovský Mikulášom Norbert Hrnčár.

Michalovčania mali v piatok výborný štart do zápasu. Už v šiestej minúte si obranca Pavúk zrazil loptu do vlastnej siete a domáci tak viedli 1:0. O svoje vedenie ale prišli ešte v prvom polčase. Najskôr z pokutového kopu vyrovnal Andrič a potom Liptákov do vedenia poslal Švec. A keďže boli Zemplínčania následne v ofenzíve sterilní, duel skončil víťazstvom Mikuláša. „Z našej strany dobrý úvod, potom sme ale súperovi ľahučko ponúkli, aby sa vrátil do zápas. Mojim hráčom nemôžem vytknúť snahu, chýbala nám ale kvalita. Zápas bol pre mňa veľmi poučný smerom k nasledujúcim dňom a týždňom,“ pokračoval k zápasu Norbert Hrnčár. My len dodajme, že Zemplínčanom aktuálne patrí v tabuľke deviate miesto.