Juniori HK Mládež vyhrali 5:2 a v sérii o Extraligu vedú 1:0

Juniori HK Mládež Michalovce začali svoj boj o Extraligu víťazne. V prvom zápase semifinálovej série play-off prvej ligy zvíťazili na svojom ľade nad HK Spišská Nová Ves 5:2 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý semifinálový zápas sa odohrá v nedeľu od 17.00 hod. opäť na michalovskom ľade. Víťaz série hranej na tri víťazstvá postúpi priamo do Extraligy.

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí ale nič nevyťažili z dvoch po sebe idúcich presiloviek. V šestnástej minúte ale Tomala otvoril skóre semifinálového duelu. Michalovčanom vyšiel záver prvej časti. V devätnástej minúte najskôr Miovkanych vyrovnal a deväť sekúnd pred koncom Fonfer poslal HK Mládež do vedenia. Aj druhú časť odštartovali lepšie hostia, ktorí v presilovke Jurčákom vyrovnali na 2:2. Od tohto momentu sa ale zápas začal preklápať na michalovskú stranu. Gavura v presilovke a Dudurič v samom závere tretiny dostali HK Mládež do dvojgólového vedenia a to si ich už jeho v tretej časti postrážili. Ich vedenie v záverečnej tretine ešte navýšil Fedor.

HK Mládež Michalovce - HK Spišská Nová Ves 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Stav série: 1:0.
Góly: 19. Miovkanych (Dudurič), 20. Fonfer (Gavura, Magyar), 29. Gavura (R. Novák, Stripai) pres/1, 39. Dudurič (Divulit), 53. Fedor (J. Šechný, Miovkanych) - 16. Tomala (Richnavský), 24. Jurčák (Petrek, I. Novák) pres/1.
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy, Kalina - Pribula, Vall. Divákov: 285.
HK MLÁDEŽ: Hrubovský - Stripai, R. Novák, Gajdoš, Čollák, Škrek, Doboš, Georgiev, Župík - Gavura, Fonfer, Magyar - Matušinský, Divulit, Dudurič - J. Šechný, Fedor, Miovkanych - Oráč, Prokopovič, Kužma.
HK: Jančura - Jurčák, Petrek, Šofranko, Grec, Král, Zekucia - I. Novák, Džerenga, Šuty - Tomala, Richnavský, Wagner - Tatarko, Neupauer, Mikolaj - Stanek.

Uverejnené: 24.04.2022 09:53:24