MŠK Iuventa Michalovce s dvanástym Slovenským pohárom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa stali po dvanástykrát víťazkami Slovenského pohára, ktorý získali po deviatykrát v rade. Zverenky trénera Jana Benadika zdolali vo finálovom zápase v Topoľčanoch DAC Dunajská Streda po obrovskom boji 23:21 a na svojom konte tak majú prvú tohtosezónnu trofej. Druhú budú môcť získať už túto stredu trinásteho apríla, kedy ich od 16.30 hod. čaká posledný krok k zisku MOL ligy. V poslednom kole privítajú na svojej palubovke Kynžvart a každé víťazstvo im zaručí desiaty interligový titul.

Skóre finálového duelu síce otvorila Emma Hudáková, úvod ale vyšiel lepšie michalovskej Iuvente. Po šnúre troch gólov sa v dvanástej minúte ujala vedenia 6:3 a toto vedenie si udržiavala prakticky až do konca polčasu. V 21. minúte po góle Holejovej bolo už 9:5, záver prvého polčasu ale Michalovčankám absolútne nevyšiel. DAC kontroval troma gólmi v rade a hoci Trifunovičova dala na 10:8, Száriová kontrovala dvoma gólmi v rade a DAC tak vyrovnal.

Aj v druhom polčase to bol boj o každý gól. Obe družstvá sa ťahali vo vedení. Michalovčanky sa trápili v koncovke, keď im robila problémy brankárka Oguntoyová. Dunajská Streda viackrát vyrovnala, v 46. minúte sa po góle Katy Juhošovej dokonca dostala do vedenia (15:16). Na tento stav reagovala michalovská lavička oddychovým časom, hneď po ňom Godečová svojim šiestym gólom vyrovnala. Po jej ďalšom presnom zásahu išli Michalovčanky v 49. minúte opäť do vedenia (17:16). Száriová bola takisto ako Godečová z pokutového hodu úspešná, a tak na začiatku poslednej desaťminútovky bol stav vyrovnaný. Zemplínčanky poslala do vedenia opäť Godečová. Rajnohová však z pokutového hodu opäť vyrovnala. Holejová posunula päť minút pred koncom Iuventa opäť do vedenia a keď sa následne v presilovke presadila aj Trifunovičová, Zemplínčanky viedli 20:18. Dvojgólovom vedením vyhrávali aj na začiatku poslednej minúty. Juhošová znížila na 21:22, Bajčiová ale tridsať sekúnd pred koncom definitívne pečatila michalovské víťazstvo.

MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 23:21 (11:11)
Hralo sa v Topoľčanoch.
Pok hody: 3/2 – 6/5. Vylúčené: 4:5. Rozhodovali: Mandák a Rudinský. Divákov: 450.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková, Štefaniková, Popovcová 4, Rebičová 1, Trifunovičová 2, Trúnková, Kohučová, Holejová 4, Wollingerová, Bajčiová 3/1, Godečová 9/1, Klučková, Abildová.
HC DAC: Magerová, Oguntoye – Pénzešová, Lelkešová, Kucserová, Hornyaková, Juhošová 5, Mészarošová, Jagodičová, Sáriová 5/4, Demeterová, Oláhová, Hudáková 3, E. Rajnohová 4/1, R. Bizíková 4, Eloová.