Trebišov s majstrovským titulom po 22 rokoch

Hokejisti HK Steel Team Trebišov sú víťazmi druhej ligy. Zverenci trénera Richarda Šechného staršieho zvíťazili v treťom finálovom zápase na ľade HKM Rimavská Sobota 5:2 a vo finálovej sérii tak triumfovali po výsledku 3:0.

Hráči HK Steel Team tak nadviazali na svojich predchodcov, ktorí sa z titulu v druhej lige tešili v rokoch 1997 a 2000. Pre Trebišovčanov sezóna ešte nekončí. Čaká ich totiž baráž s posledným tímom prvej ligy HK Brezno, s ktorým si to rozdajú o miestenku v prvej lige. O štarte baráže vás budeme informovať v najbližších dňoch.

Tretí finálový duel začali lepšie domáci, ktorých už v druhej minúte poslal do vedenia Babkovič. Následne brankár HK Steel Team Tomáš Halász dvakrát podržal svoj tím a začal tým víťazný obrat. V ôsmej minúte Fedorko dorazil v presilovke strelu Igora Halása a bolo vyrovnané. V dvanástej minúte opäť dominoval na ľade druhý trebišovský útok. Po jeho spolupráci zakončil presne Marcinko, ktorý poslal Trebišov do vedenia. HK Steel Team v druhej časti naplno prevzal opraty zápasu do svojich rúk. Pomohla k tomu aj situácia zo začiatku, kedy Tomáš Stríž využil presilovku a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Rimavská Sobota sa mohla vrátiť do zápasu po dvoch vylúčeniach Valečka, opäť sa ale vyznamenal Tomáš Halász. V úvode tretej časti domáci nevyužili presilovku po faule Tomáša Stríža, naopak, Trebišovčania Kubusom potrestali vylúčenie Filipiaka a keď sa v päťdesiatej minúte presne trafil aj najlepší strelec play-off Igor Halás, bolo o majstrovi druhej ligy rozhodnuté.

HKM Rimavská Sobota - HK Steel Team Trebišov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Konečný stav série: 0:3.
Góly: 2. Babkovič (Nociar, Kokšarov), 59. Buda (Zoravn, Škantár) - 8. Fedorko (Halás, T. Slovák) pres/1, 12. Marcinko (Fedorko, Halás), 23. T. Stríž (Matis, Valečko) pres/1, 47. Kubus (Valečko) pres/1, 50. Halás (Š. Stríž, Marcinko)
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik, Žák - Vall, Ordzovenský. Divákov: 820.
HKM: Šimko - Gábor, M. Slovák, Kokšarov, Špankovič, Škantár, Nociar, Tomosváry, Melich - Daniš, J. Slovák, Šagát - Jakubík, Romanov, Babkovič - Zorvan, Filipiak, Buda - Révész, Havran, Fiľo.
HK STEEL TEAM: T. Halász - Valečko, Hopkovič, Hančák, T. Slovák, Kobeľa, Ondrej, Š. Stríž, Buraľ - Matis, Kubus, T. Stríž - Halás, Marcinko, Fedorko - Danielčák, Khismatullin, Barna - Šiňanský, Šechný, Béreš.

Zaslúžili sa o titul:
Brankári: Tomáš Halász, Jerguš Spodniak.

Obrancovia: Daniel Hančák, Ladislav Hopkovič, Tomáš Valečko, Tomáš Slovák, Šimon Stríž, Michal Štec, Dušan Kobeľa, Ľubomír Buraľ, Martin Dolgoš, Martin Ondrej, Branislav Krigovský, Tomáš Mihalčík, Adam Markuš, Patryk Wysocki, Jan Šikora.

Útočníci: Matúš Matis, Igor Halás, Vladimír Kubus, Ivan Fedorko, Martin Marcinko, Tomáš Stríž, Alex Hladoník, Jaroslav Šiňanský, Dominik Béreš, Jozef Danielčák, Richard Šechný, Martin Barna, Vladimír Čopák, Gadel Khismatullin, František Bojkun, Štefan Majerník, Alex Vargaeštok, Oleksander Plochotnik, Jakub Prokop, Tomáš Banovský, Dominik Kenderka.

Tréner: Richard Šechný. Vedúci družstva: Vladimír Novák.