Juniori 1. BK Michalovce zdolali celok z bašty basketbalu

V utorok piateho apríla dohrávali juniori 1. BK Michalovce domáci zápas so Spišiakmi, ktorý sa neodohral ešte v novembri minulého roka. Orlom sa podarilo Spišiakom oplatiť prehru z ich palubovky, keď tesne prehrali o desať bodov.  Na domácej pôde ich zdolali 60:46. Najbližšie sa Michalovčania predstavia najbližšie na palubovkách súperov v sobotu 9.4. v L.Mikuláši a v nedeľu 10.4. v Kežmarku.

V tomto zápase sa začalo z oboch strán opatrne a skóre narastalo len pomaly. Prevládali obrany pred útokom a obom družstvám sa nedarila streľba. Mierne navrch mali domáci, no nepremieňali šestky, a tak prvá štvrtina skončila 13:9. Druhá štvrtina mala podobný priebeh, tesný náskok si udržali aj do polčasu 30:26. Domáci výborne bránili a v tretej štvrtine si už vytvorili dvojciferný náskok. V záverečnej štvrtine potvrdili svoj výkon a zaslúžene zvíťazili. V priebehu zápasu sa Michalovčania dopustili niekoľkých zbytočných chýb a nedarila sa im streľba. V pribežnej tabuľke im patrí druhé miesto len o bod za Spišskou Novou Vsou.

1.BK Michalovce – BK 04 AC LB SNV 60:46 (30:26)
Zostava a body 1. BK: Tertinský 17, M. Demko 6, Serenčko, Pončák 7, Ragan 4, Jasovský 14, Bujdoš, Čergeť, Moravec 9, Bujdoš 3.
Za hostí: Zimmermann 15, Hasaj 15.