Prekvapenie v Strážskom, v derby úspešné aj Pavlovce nad Uhom

Futbalisti TJ Slavoj Kráľovský Chlmec získali vo víkendovom devätnástom kole IV. ligy Juh prvé víťazstvo v sezóne, keď vyhrali na pôde ŠK Strážske 2:1.

O prvú výhru TJ Slavoj sa postaral Zsolt Timko, ktorý najskôr v 62. minúte vyrovnal a v nadstavenom čase rozhodol o prekvapujúcom víťazstve stále posledného celku tabuľky. Mimochodom, ten istý hráč videl hneď aj červenú kartu, keďže dostal za vyzlečenie dresu druhú žltú kartu. Ešte pred prvým gólom svojho tímu bol aj neúspešným exekútorom pokutového kopu.  Druhé zemplínske derby sa odohralo v Pavlovciach nad Uhom, kde tamojší OŠK privítal OŠK Budkovce. Tri body nakoniec ostali po góle Dávida Gužiňáka z 87. minúty doma. Pavlovčania tak vrátili Budkovčanom prehru 1:4 z jesennej časti. Darilo sa aj Topoľanom, ktoré získali prvé jarné body, keď na pôde Košickej Novej Vsi vyhrali 5:2. Hetrikom sa zaskvel Richard Škodi. A zabodoval aj Cejkov, ktorý doma remizoval s TJ Dvorníky Včeláre 1:1.

IV. liga Juh
Výsledky 19. kola
ŠK Strážske - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 1:2 (1:0)
Góly: 28. Bača - 62. a 90. Z. Timko.
ŠK: Liška - Lipovský, Bobela, Marjov, Škultéty (59. Mitro), Kuľha, Ivanko, Kambarov, Ciganoc (59. Hirjak), Bača, Porvaz.
TJ SLAVOJ:
A. Tóth - Némethi, D. Tronka (75. P. Tronka), Čertický, O. Doboš, Dolgoš, Batta, A. Horváth, Z. Timko, Balógh, Boda (85. Pataky).

OŠK Pavlovce nad Uhom - OŠK Budkovce 1:0 (0:0)
Gól: 87. Gužiňák.
OŠK: Truhan - Jarabek (79. Lelovič), Kalanin, Dargaj (65. Gužiňák), Lašík, Ruskovský, Bajči, Sočuvka, Vaško, E. Varga, Novák.
OŠK: I. Bumbera - Ličko, Bubeňko (83. Vančišin), Hajduk (88. Ložanský), Ľ. Hlivák, Stankovič, Michaliv, Lorinc, M. Hlivák, Ihnát, Tokár.

TJ Družstevník Cejkov - TJ Dvorníky Včeláre 1:1 (1:1)
Góly: 41. Michalko - 16. Konkoľ
TJ DRUŽSTEVNÍK: Jurík - P. Doboš, Šimko, Michalko, Bučko, Blanár, Vajda, Uhrín, Prosba, Hami (88. Barna), Gracer.

FK Košická Nová Ves - AFK Topoľany 2:5 (0:3)
Góly: 57. Pipta, 76. Valčiš - 36. 43., 52. R. Škodi, 38. Pandoščák, 90. Ľoch.
AFK: Komenda - Pandoščák, Béreš, Egri, Horňák, Marciník, Kornúc, Beňák, Tobiáš, Škodi, Ľoch (90. Ščerbák).

FK Tatra Sokoľany - FK Geča 3:0, 1. ŠK Tatran Spišské Vlachy - MFK Ťahanovce 4:3, MFK Spartak Medzev - FK Čaňa 1:3, FK Kechnec - FK Krásnohorské Podhradie 4:1.