Trebišov v parádnej atmosfére zdolal Rimavskú Sobotu 4:3 a v sérii vedie 1:0

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zdolali v prvom finálovom zápase play-off druhej ligy HKM Rimavská Sobota 4:3 a ujali sa v sérii vedenia 1:0. Ich góly zaznamenali Richard Šechný, dvakrát sa presne trafil Tomáš Slovák a jeden gól pridal aj Tomáš Valečko. Druhý duel finálovej série je na programe od 18.00 hod. hneď zajtra, t.j. v nedeľu tretieho apríla.

Pred rekordnou návštevou sa po úvodnom slávnostnom buly, ktoré zaobstarali prezident SZĽH Miroslav Šatan a primátor mesta Marek Čižmár, hral od úvodu výborný hokej. Domáci začali aktívnejšie a v ôsmej minúte boli za to odmenení úvodným gólom. Richard Šechný sa preštrikoval cez obranu a strelou pod hornú žŕdku nedal Šimkovi šancu. Následne domáci nevyužili presilovku po faule Jána Slováka, v osemnástej minúte ale Tomáš Slovák zvýšil na 2:0. V samom závere ešte dostal trest aj brankár Ján Šimko, ktorý zdržiaval hru, ani druhú presilovku ale „oceliari“ nevyužili. Od druhej tretiny sa obraz hry zmenil. Čoraz viac sa do nej dostávali hostia, ktorým sa v 34. minúte podarilo Romanovom znížiť. O minútu neskôr bolo po nedorozumení v obrane domácich vyrovnané, o čo sa pričinil Peter Filipiak. Trebišovčanom sa nepodarilo využiť ani tretiu a štvrtú presilovku, v polovici tretej časti sa ale predsa opäť dostali po góle Tomáša Slováka do vedenia. To netrvalo dlho. V 51. minúte hrali domáci šiesti a presilovku využil Jakubík, ktorý opäť vyrovnal. Keď sa už zdalo, že prvý finálový duel pôjde do predĺženia, strelou od modrej 133 sekúnd pred koncom rozhodol Tomáš Valečko.

HK Steel Team Trebišov - HKM Rimavská Sobota 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Stav série: 1:0.
Góly: 8. Šechný (T. Stríž), 18. T. Slovák (Marcinko, Fedorko), 50. T. Slovák (Fedorko, Halás), 58. Valečko (Matis, Šiňanský)- 34. Romanov (Jakubík, Kokšarov), 35. Filipiak (J. Slovák), 51. Jakubík (Babkovič, Kokšarov) pres/1
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek, Tornay - Wolf, Riš. Divákov: 1700.
HK STEEL TEAM: Halász - Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Hančák, Kobeľa, Ondrej, Buraľ, Štec - T. Stríž, Kubus, Matis - Fedorko, Marcinko, Halás - Danielčak, Khismatullin, Barna - Béreš, Šechný, Šiňanský -
HKM: Šimko - M. Slovák, Gábor, Kokšarov, Špankovič, Noviar, Škantár, Tomosváry - J. Slovák, Filipiak, Šagát - Babkovič, Jakubík, Romanov - Zorvan, Daniš, Buda - Révész, Fiľo, Melich.

Uverejnené: 02.04.2022 23:27:57