Michalovčania v problémoch. Musíme rýchlo nájsť recept, ako strieľať viac gólov, hovorí ich tréner Valtonen

Tri zápasy a iba tri góly. Takáto je bilancia hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce vo štvrťfinálovej sérii s HC Košice. Nečudo tak, že zverenci trénera Tomeka Valtonena ťahajú v sérii za kratší koniec a po nedeľňajšej prehre 1:2 po predĺžení v Steel aréne sa dostali do situácie, kedy každá ďalšia prehra pre nich bude znamenať koniec sezóny. V sérii totiž prehrávajú už 0:3...

Michalovčania nehrali zle ani v nedeľu v Steel aréne. Opäť súpera prestrieľali, v tretej tretine ho dokázali zavrieť do pásma, opäť sa ale málo tlačili do bránky. Košičania ich umne vytláčali do rohov, kde pre ich brankára nebezpečenstvo nehrozilo. Nakoniec im v predĺžení vyšiel jeden brejk, z ktorého Brian Ihnačák rozhodol o síce pre niekoho možno nezaslúženom víťazstve, no v sérii sa počítajú body a tých majú Košičania tri a Michalovčania nula. „Tak ako vyhrali tri zápasy Košice, môžeme ich vyhrať aj my. Musíme však zabojovať ešte viac a hlavne streliť viac gólov,“ poznamenal jediný úspešný michalovský strelec z nedele Pavol Regenda, ktorému sa v 46. minúte podarilo zrovnať na 1:1. Zemplínčania boli miestami lepším tímom, no opäť doplatili na koncovku. S tou sa trápia celú sériu, keď strelili iba tri góly. „Bohužiaľ nám to nejde strelecky. Priemer jeden gól na zápas je veľmi málo a takto sa vyhrávať nedá. Prehrávame 0:3 a je jasné, že otočiť takýto stav bude nesmierne náročné. Neostáva nám však nič iné, než to skúsiť. V minulosti už boli takéto prípady a musíme ešte  zabojovať,“ pokračuje Regenda a následne ešte dodáva. Hráme dobre, ale chýbajú tomu góly. Nemáme to, čo ukázali oni. V predĺžení im vyšiel jeden brejk a Brian to skúsene zakončil. Je mi to veľmi ľúto, pretože odohráme poctivých šesťdesiat minút a potom prehráme takýmto spôsobom.“

S výkonom svojich zverencov bol spokojný aj ich fínsky tréner Tomek Valtonen. Jeho mužstvo ale naďalej horí v koncovke, čo je najväčší problém. „Aj teraz sme vyslali na bránku 38 striel, brankár Košarišťan ale 37 z nich chytil. Musíme nájsť cestu k tomu, ako zakončovať lepšie a strieľať viac gólov. S jedným gólom sa totiž vyhráva ťažko. Na druhej strane chcem povedať, že som hrdý na svojich hráčov, ako zahrali v tomto zápase. Tvrdo pracovali, odmena ale neprišla,“ poznamenal Valtonen, podľa ktorého ďalších slov sa jeho tím musí viac tlačiť do bránkového priestoru. V prvých dvoch zápasoch to bolo minimum, v nedeľu v Košiciach sa tam už tlačili viac, „oceliari“ si ale skvele chytajúceho Košarišťana bránili. „Máme tam na neho nejaké veci a snažíme sa ho rozhodiť. Darí sa mu však a zastali sa ho aj spoluhráči. Musíme nájsť nejaký recept,“ podotýka Pavol Regenda.

Tak či onak, bronzovému tímu z minulej sezóny reálne hrozí v pondelok koniec sezóny. V sérii, ktorá mala byť podľa odborníkov najvyrovnanejšia, zatiaľ ťahajú za kratší koniec. Nedarí sa im v koncovke, kde nezaberajú tí hráči, od ktorých sa góly čakajú. Michalovčania strelili len tri, a tak päť gólov v riadnom hracom čase stačilo Košičanom na tri víťazstvá a tri semifinálové mečbaly...