Prvá bitka pre Košice

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v prvom zápase štvrťfinále play-off na domácom ľade s HC Košice 1:4 a Košičania sa tak ujali v sérii vedenia 1:0. Druhý duel sa odohrá v Michalovciach hneď zajtra, t.j. vo štvrtok 24. marca o 18.30 hod.

Lepší vstup do zápasu, ako aj do celej série mali Košičania. Výrazne im ale k tomu pomohli domáci Michalovčania, ktorí boli v prvej časti nedisciplinovaní. Čelili až štyrom presilovkám a dve z nich dokázali Košičania pretaviť na góly. Najskôr síce Zemplínčania ustáli vylúčenie Faitha, no nepoučili sa. Po útočnom faule Regendu hrali hostia druhú presilovku a tú zužitkoval na otvárací gól Marek Slovák. Košičania boli aj naďalej lepším tímom. V sedemnástej minúte putoval na trestnú lavicu Andrej Kukuča, ktorého z nej predčasne vyhnal Brian Ihnačák. Po prvej tretine tak viedli Košičania po dvoch presilovkových góloch 2:0.

V druhej časti sa obraz hry zmenil. Košičania nepochopiteľne upustili od aktívnej hry a čoraz viac do nej začali vpúšťať domácich. Tých ešte viac osmelilo skoro plné hľadisko, ktoré vycítilo šancu. Kontaktný gól ešte neprišiel po úmyselnom posunutí bránky Košarišťanom, ani po tom, čo košickému brankárovi vypadol puk a skákal po bránkovej čiare. Neuspeli pred ním ani v úniku Kukuča s Cameranesim, no v 35. Minúte už po rýchlej kontre znížil Marek Mašlonka. Po jeho góle publikum ešte vic ožilo a mohlo sa dostať aj do varu, Bucovu strelu ale Košarišťan vytlačil lapačkou nad. Na druhej strane mal čo robiť aj Vošvrda, Milý ho ale ani na dvakrát neprekonal, a tak bolo pred záverečnou tretinou všetko otvorené.

V tretej tretine hostia umne bránili a nepúšťali Michalovčanov do tlaku, ktorý by im mohol priniesť vyrovnanie. Navyše, hrali veľmi zodpovedne a hráči v poli sa počas celého duelu nedopustili ani jedného faulu, za ktorý by pykali oslabením. Aj preto sa domáci dostávali do tlaku iba ťažko. V samom závere sa im to predsa podarilo, no nezvládli power-play, počas ktorej inkasovali z hokejok Volgina či McPhersona a prvý štvrťfinálový duel tak skončil víťazstvom Košičanov 4:1. V samom závere ešte zhodili rukavice Snuggerud  s Kukučom, za čo boli obaja vylúčení do konca duelu.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Stav série: 0:1.
Góly: 35. Mašlonka (Przygodzki, Ross) – 8. Slovák (Paršin, Volgin) pres/1, 19. Ihnačák (McPherson) pres/1, 59. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud).
Vylúčení: 8:2, navyše Kukuča (Michalovce) a Snuggerud äKošice) obaja 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Hronský – Durmis, Crman. Divákov: 963.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mudrák – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Mašlonka, Mráz, Galbavý – Przygodzki, Buc, Kukuča
HC: Košarišťan - Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Romančík, Deyl, Jacko – Klhufek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý.

Uverejnené: 23.03.2022 21:00:28