Razantné víťazstvo Iuventy nad Olomoucom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase 22. kola MOL ligy na domácej pôde nad DHK Zora Olomouc 35:27 (19:10) a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Strelecky sa darilo Adriane Holejovej, ktorá strelila šesť gólov, päť pridali Nikoleta Trúnková a Dana Abildová. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie v stredu aj v televíznom prenose RTVS Šport predstavia v Šali (16.30 hod.), doma ich najbližšie uvidíme ďalšiu stredu 30. marca, kedy v dohrávanom súboji pätnásteho kola privítajú Baník Most.

Michalovčanky mali výborný štart do zápasu. V siedmej minúte viedli po góle Adriany Holejová 4:1 a mali tak nakročené k ďalšiemu víťazstvu. Cestu k nemu si pripravili výborným prvým polčasom, v ktorom zvyšovali svoje vedenie aj naďalej. V štrnástej minúte upravila Rebičová na 11:4 a lavička hosťujúceho celku reagovala oddychovým časom. Po ňom síce Olomouc korigoval dvoma gólmi, skóre ale aj napriek tomu narastalo v prospech Michalovčaniek, ktoré už v prvom polčase viedli o desať gólov (18:8). Polčas nakoniec vyhrali 19:10. V druhom dejstve domáce hráčky už kontrolovali priebeh hry. Tréner Beňadik mohol pretočiť všetky hráčky v kádri a ušetriť tak sily pred náročným dvojzápasom v Šali a s Mostom. Šesť minút pred koncom stále viedli o desať gólov (33:23), záver zápasu ale vyšiel lepšie Olomoucu, ktorému sa podarilo skorigovať na 27:35.

MŠK Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 35:27 (19:10)
Pok. hody: 3/2 - 3/2. Vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Vydra a Sabol. Divákov: 200.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Štefaniková, Dmytrenková 1, Popovcová 4, Rebičová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 5, Kohučová, A. Holejová 6, Wollingerová 1, Bajčiová 4/1, Radovičová 1, Godečová 3, Abildová 5/1, Borysevyčová 1.
DHK ZORA: Haládiková, Polášková - Kapsová 2, Jansová 1, Sovová 4/1, Kašpárková 7, Krajčovičová 1, Macháčová 2, T. Fričáková 3, Hejlová 2, Kuksová 3/1, Kubálková 2, Kubáčková.