Iuventa rozbila Stupavu 47:6 a je vo finále Slovenského pohára

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase semifinále Slovenského pohára nad AHT HC Tatran Stupava 47:6 a hladko tak postúpili do finále národného pohára. Gólovo vynikli hlavne sedemgólová Martina Popovcová a rovnaký počet gólov nastrieľala aj mladučká Dmytrenková. Ich súper vzíde zo vzájomnej konfrontácie Dunajskej Stredy a Šale, ktorá sa odohrá v stredu budúci týždeň.

Michalovčanky so svojim semifinálovým súperom urobili veľmi rýchly proces. Oproti sobote začali veľmi aktívne. Dobre bránili a z pozornej obrany vyrážali do rýchlych kontier, ktoré zakončovali gólmi. V trinástej minúte mladučká Dmytrenková upravila už na 12:2. O sedem minút neskôr bolo po góle Trifunovičovej 18:4, no a štyri minúty pred koncom ďalšia dorastenka Borysevyčová dala už na rozdiel dvadsiatich gólov (24:4). Polčas nakoniec Michalovčanky vyhrali 26:4. V druhom dejstve ešte viac zefektívnili svoju hru a súpera prakticky do ničoho nepustili. V tomto dejstve mu dovolili streliť dokonca iba dva góly... Na druhej strane, skóre v ich prospech narastalo od úvodných sekúnd a nakoniec to prinieslo víťazstvo 47:6.

MŠK Iuventa Michalovce - AHT HC Tatran Stupava 47:6 (26:4)
Pok. hody: 2/1 - 2/1. Vylúčené: 0 - 2. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 75.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dmytrenková 7, Popovcová 7, Rebičová 3, Trifunovičová 3, Trúnková 5, Kohučová 2, Wollingerová 3, Bajčiová 2/1, Radovičová 4, Godečová 5, Abildová 5, Borysevyčová 1.
AHT HC TATRAN: Hanzalíková, H. Karkušová – I. Gašpareková 1, Záhradná, Turčanová, R. Gašpareková 2, Palušová 1, Tornócziová 1, Horváthová 1, K. Karkušová.

Uverejnené: 13.03.2022 13:18:25