Michalovská Iuventa zdolala Stupavu hladko 36:13

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí dvanásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad AHT HC Tatran Stupava hladko 36:13. Strelecky sa najviac darilo kridelníčke Marii Radovičovej, ktorá zaznamenala sedem gólov. So Stupavou sa stretnú Zemplínčanky aj zajtra, t.j. v nedeľu trinásteho marca, keď od 11.00 hod. odohrajú duel semifinále Slovenského pohára taktiež vo svojej Chemkostav aréne.

Favoritky zápasu sa rozbiehali ťažšie. Za stavu 1:1 si v siedmej minúte zobral ich tréner Jan Beňadik oddychový čas, ktorým svoje zverenky zobudil. Do útoku zatrúbila dvoma gólmi Radovičová, po presnej strele Rebičovej viedla Iuventa v pätnástej minúte 9:3. Michalovčanky aj naďalej naťahovali svoj náskok. V 24. minúte sa presadila aj Wollingerová, ktorá zvýšila už na rozdiel desiatich gólov (13:3). Polčas nakoniec Iuventa vyhrala 14:5.

Ani v druhom dejstve sa Stupavčanky na výraznejší odpor nezmohli. Hneď v jeho úvode sa gólovo presadili Trifunovičová s Radivočivou, po jej ďalšom góle bolo v 38. minúte už 20:6. Domáce hráčky aj naďalej diktovali tempo hry. Ich tréner Beňadik prestriedal všetky svoje zverenky, výraznejšiu porciu minút dostali aj mladé hráčky. Po góle jednej z nich, Kohučovej, bolo v 48. minúte už 27:7. Iuventa nakoniec zvíťazila 36:13 a dobre sa tak naladila pred náročnou druhou polovicou marca.

MŠK Iuventa Michalovce - AHT HC Tatran Stupava 36:13 (15:4)
Pok. hody: 2/1 - 2/0. Vylúčené: 0 - 1. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Divákov: 105.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dmytrenková 2, Popovcová 3, Rebičová 2, Trifunovičová 3, Trúnková 2, Kohučová 3, Wollingerová 3, Bajčiová 3/1, Radovičová 7, Godečová 4, Abildová 3, Borysevyčová 1.
AHT HC TATRAN: Hanzalíková, H. Karkušová - Gašperková 1, Jagodič 3, Záhradná, Turčanová, Gašpareková, Palušová 2, Tornócziová 2, Horváthová 3, K. Karkušová 2.

Uverejnené: 12.03.2022 19:56:36