V Senici prehra po góle zaváňajúcom ofsajdom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase druhého kola nadstavbovej časti o záchranu na pôde FK Senica 1:2. Ich jediný gól zaznamenal v úvode druhého polčasu striedajúci Wisdom Kanu. Zverenci trénera Miroslava Nemca sa najbližšie predstavia doma, keď budúcu sobotu devätnásteho marca o 15.00 hod. Privítajú Zlaté Moravce.

Michalovčania začali opäť zle. V samom úvode síce pohrozil z priameho kopu Igor Žofčák, gólovo však udreli domáci. V piatej minúte posunul loptu Piroška Svobodovi, ktorého strela k pravej žrdi skončila v sieti Kožucharovej brány. V devätnástej minúte mohlo byť dokonca 2:0. Domáci podnikli rýchlu kontru, lopta sa dostala až k Filipovi Oršulovi, jeho hlavička skončila vedľa. Hneď na to prišlo k nedorozumeniu Ošimu s Vaškom, Buchel sa dostal až pred Kožuchara, ktorý ale výborne zakročil a zabránil tak ďalšej pohrome. Hostia sa síce snažili strhnúť dej zápasu na svoju stranu, narážali však na svoju neefektivitu. V 28. minúte mohol vyrovnať Begala, jeho hlavičku po rohovom kope Ravas bravúrne vyrazil. Senický brankár si následne poradil aj s prudkou strelou Matúša Marcina. Po polhodine hry musel Ravas zasahovať opäť, keď vytesnil Gembického hlavičku na rohový kop. V 43. minúte sa ukázali opäť aj domáci. Po rýchlej kontre mieril Juraj Piroška tesne vedľa.

Tréner Miroslav Nemec reagoval na nepriaznivý vývoj zápase cez prestávku dvojitým striedaním, keď namiesto Toševského s Gembickým poslal Kanuho s Yilmazom. A práve spolupráca nových hráčov mala za dôsledok v 51. minúte vyrovnanie. Yilmaz petičkou posunul loptu Kanuovi, ktorý nešpekuloval, okamžite vyslal projektil na senickú bránu a ten skončil v sieti. Vyrovnané ale dlho nebolo. O päť minút neskôr zaváhal michalovský stopér Vaško, Piroška posunul loptu Jurdíkovi a ten zo situácie zaváňajúcej ofsajdom opäť poslal domácich do vedenia. O dve minúty neskôr mohlo byť vymaľované. Po rohovom kope Pirošku loptu skákala v pokutovom území, našťastie ju skrotil Kožuchar. V 73. minúte mohlo byť opäť vyrovnané. Žofčák poslal center do pokutového územia, hlavičku Kanuho ale opäť zneškodnil Ravas. Michalovčania stupňovali svoj tlak, gólovo už ale nestihli odpovedať a na Záhorí tak prehrali 1:2.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)
Góly: 5. Svoboda, 56. Jurdík - 51. Kanu
Žlté karty: 23. Buchel, 65. Kučera, 88. Totka - 35. Toševski, 88. Ntotis
Rozhodovali: Gemzický – Štofik, Hrmo.
Divákov:
FK: Ravas – Kučera, Pavlík, Mihal, Svoboda – J. Buchel (57 Vikri), Halabrín (90. Mašulovič), Totka, Oršula (90. Witan) – Piroska – Jurdík (69. Niarchos).
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar – Kotula, Vaško, Ranko, Mendez – Marcin (68. Popovits), Ošima (76. Ošima), Begala, Žofčák (76. Peňa) – Gembický (46. Kanu), Toševski (46. Yilmaz).