Dukla prehrala v Prešove, má však definitívu prvej štvorky

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce síce prehrali, no bodovali po šiestykrát v rade. Michalovčania v rámci dohrávaného stretnutia 29. kola Tipos Extraligy prehrali na ľade HC Prešov 2:3 po samostatných nájazdoch. Ich góly zaznamenal František Gajdoš a Pavol Regenda. Keďže Košičania zdolali Spišskú Novú Ves až po nájazdoch, obsadia Michalovčania v základnej časti štvrté miesto. Do jej konca ich čakajú ešte dva zápasy. V piatok sa predstavia opäť v Prešove a v nedeľu privítajú Poprad.

Michalovčania vybehli na svojho súpera a v prvej päťminútovke mohli dvakrát skórovať. Najskôr nechal vyniknúť Petríka Kukuča a potom aj Keränen. V piatej minúte hostia zle striedali a Prešovčania tak získali zadarmo presilovú hru. Michalovčania prežili oslabovku bez ujmy, po nej Pavlin vyprášil vyrážačku Petríka. V štrnástej minúte mohli zase skórovať domáci, Čacho však v dobrej príležitosti pálil len do Williamsa. Hneď na to bol vylúčený Roman Faith, paradoxne mohli skórovať Michalovčania, Kukuču však vychytal Petrík. Trest prišiel na druhej strane ešte počas presilovky, keď Michnáč prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. V druhej tretine hostia prestáli dve vylúčenia a potom gólovo udreli. V 36. minúte sa presadil František Gajdoš, ktorý ponad lapačku Petríka vyrovnal na 1:1. Michalovčania mohli ísť do vedenia na začiatku tretej časti, strela Keränena ale išla tesne vedľa. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. V 44. minúte Aurel Nauš pretlačil puk za chrbát Williamsa. Po jeho góle si Michalovčania zobrali challenge a keďže gól uznal aj videorozhodca, putoval jeden z nich za zdržiavanie hry na trestnú lavicu. Oslabenie hostia ustáli. V päťdesiatej minúte putoval na trestnú lavicu Zagrapan a jeho vylúčenie potrestal gólom Pavol Regenda, ktorý tak vyrovnal na 2:2. V samom závere mohol rozhodnúť Dávid Buc. Ten ale pred Petríkom neuspel a duel tak nasmeroval do predĺženia. Hneď v jeho úvode mohol rozhodnúť Cameranesi. Extra bod Michalovciam nezabezpečil ani Roman Faith, na druhej strane Šimun mieril len do lapačky Williamsa a nepresadil sa ani Welychka. O víťazovi tak museli rozhodnúť nájazdy. V nich uspel v štvrtej sérii jedine domáci János Vas a Prešov tak získal extra bod.

HC 07 Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po s.n. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Góly: 16. Michnáč (Ljalka, Welychka) pres/1, 45. A. Nauš, rozh. náj. Vas – 36. Gajdoš (Macejko, Buc), 52. Regenda (Ross) pres/1
Vylúčení: 3:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy, Adamec - Kacej, Hercog. Divákov: 436.
HC 07: R. Petrík – Rajnoha, F. Fekiač, Glazkov, Turan, D. Jendroľ, Růžička, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Ljalka, Vas, A. Nauš – Sýkora, Zagrapan, Šimun – Valent, V. Fekiač, Ľalík.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihálik, T. Bokroš, Luža, Mudrák – Regenda, Cameranesi, Kukuča – Keränen, Galamboš, R. Faith – Przygodzki, Buc, Gajdoš – Mašlonka, Stripai.