Humenčania začali play-off prehrou. Topoľčanom podľahli 1:3

Hokejistom HC 19 Humenné nevyšiel ideálne vstup do play-off prvej ligy. V prvom zápase štvrťfinálovej sérii podľahli HC Topoľčany 1:3. Ich jediný gól strelil v trinástej minúte Ján Ťavoda. Hostia ale v tretej časti v rozpätí desiatich minút strelili tri góly a získali tak prvé víťazstvo v sérii. Druhý duel sa odohrá hneď zajtra, t.j. v stredu deviateho marca o 17.30 hod. opäť na ľade Humenného.

Humenčania v úvodnej desaťminútovke ustáli vylúčenia Borova a Porošina. Medzi týmito vylúčeniami si vypracovali šancu Macko, po strele Ivanova zvonila žŕdka. Topoľčany mali obrovskú šancu po skončení druhej presilovky, keď Lukáš Novák mieril iba do dobre postaveného Rabčana. V trinástej minúte podnikli domáci rýchly protiútok, Hvila vyviezol puk, posunul ho Veličkinovi, ktorého strelu Kompas vyrazil len pred Ťavodu a ten nemal problém zasunúť puk do prázdnej brány. Hneď na to mohol zvyšovať humenské vedenie Miškuf, ktorému puk v poslednej chvíli preskočil hokejku. V samom závere sa ešte neujala gólová strela Lukáša Lačného. V úvode druhej časti mal gól na hokejke aj humenský najlepší strelec zo základnej časti Dominik Borov, ktorého vychytal Kompas. Humenčania následne nevyužili tri presilové hry v rade, hrali dokonca dve krátke presilovky o dvoch hráčov, za čo mohli pykať najskôr pri šanci Lukáša Nováka a potom aj pri vylúčení Ťavoda, a taktiež aj pri Klukovej šanci po návrate humenského zadáka na ľad. Do tretej časti si Humenčania preniesli dlhočiznú viac ako pol minútovú presilovku o dvoch hráčov. Za nevyužitú presilovku o dvoch hráčov prišiel trest! Michal Novák napriahol od polovice ihriska a puk po odraze od mantinelu skončil za chrbtom Rabčana. Presilovku o dvoch hráčov získali následne aj Topoľčany a tie ju zužitkovali vo vedúci gól, keď puk až chrbát Rabčana pretlačil Tomčák. Vyrovnať mohli domáci v ďalšej presilovke o dvoch hráčov, ktorá trvala 41 sekúnd, nebolo im ale v zápase súdené presilu využiť. Po jej skončení opäť pykali, keď rozohrávku zastavil Laššo a strelou pod hornú žŕdku definitívne rozhodol.

HC 19 Humenné - HC Topoľčany 1:3 (1:0, 0:0 0:3)
Stav série: 0:1.
Góly: 13. Ťavoda (Veličkin, Hvila) – 43. M. Novák, 47. Ručkay (M. Novák) pres/2, 54. Laššo (M. Novák, Kováč).
Vylúčení: 6:8. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Krist - Riš, Holienka. Divákov: .
HC 19: Rabčan - Pichnarčík, Porošin, Španko, Ťavoda, Chovan, Ivanov, A. Markuš, Frič – Borov, Krajňák, Horvát – Veličkin, D. Markuš, Hvila – Macko, Šimčák, Solomončak – Miškuf, Farkaš, Lačný.
HC: Kompas - M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák, Cápay – L. Novák, Čaládi, Kurbatov – D. Gergel, Tomčák, Kluka – Kováč, Laššo, Ručkay – Legalin, Vereš, Matej.