V Poprade triumf michalovskej Dukly po predĺžení.

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí 33. kola Tipos Extraligy v Poprade 3:2 po predĺžení a natiahli tak sériu, v ktorej bodujú už šesť duelov. O góly sa pod Tatrami postarali Tony Cameranesi, František Gajdoš a v predĺžení rozhodol Pavol Regenda.  Michalovčania, ktorý aktuálne patrí štvrté miesto v tabuľke, do konca základnej časti odohrajú ešte tri zápasy. V utorok a v piatok sa predstavia v Prešove a základnú časť zakončia v nedeľu domácim súbojom práve s Popradom.

Pod Tatrami sa stretli tímy, ktoré ťahajú rôzne série. Zatiaľ, čo domáci prehrali v štyroch zápasoch v rade, hostia prišli poriadne naštartovaní, keď bodovali v predošlých piatich dueloch.  Repríza vlaňajšieho semifinále sa začala vo vlažnom tempe. Z toho ju vytrhla štvrtá minúta, kedy sa zrodila prvá gólová akcia zápasu. Po prihrávke Regendu na modrú pálil Ross a jeho strelu dorazil do siete Cameransi. O minútu neskôr po vylúčení Tama mohli Michalovčania zvýšiť svoje vedenie. Presilovku síce zahrali dobre, druhý gól ale nestrelili. Rovnako obstáli pri vylúčení Pavlina domáci, pri následnom treste Ulrycha mohol skórovať Ross, proti ale bola lapačka Todykova. V samom závere tretiny prišli chvíle domácich. Najskôr sa Vošvrda vyznamenal pri šanci Valiguru, potom zneškodnil aj tutovku Vandasa, no a domáci neskórovali ani pri vylúčení Buca. Hernú fazónu z konca tretiny si preniesli aj do druhej časti, v ktorej boli lepším tímom. Neskórovali síce pri vylúčeniach Rossa a Cameranesi, v 35. minúte sa im ale predsa podarilo vyrovnať. Rýchly prechod do útoku využil Arniel, ktorý ponad rameno Vošvrdu vyrovnal na 1:1. Po vyrovnaní domáci poľavili a mohli za to pykať. Buc a ani Przygodzki ale Todyova neprekonali. V 45. minúte išli predsa domáci do vedenia. Po chybe Vošvrdu sa puk odrazil k Arnielovi a ten strelou do prázdnej brány poslal svoj tím do vedenia. Pri zákroku sa navyše michalovský brankár zranil a musel ho vystriedať Michal Vojvoda. Ten hneď na to musel čeliť strele Mlynaroviča, na druhej strane Todykov zlikvidoval strelu Macejka. S pribúdajúcim časom sa hostia viac tlačili do ofenzívy. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól, ktorý strelil František Gajdoš. O necelú minútu mohli ísť Michalovčania dokonca do vedenia. Osamotený Buc ale mieril iba do Todykova a gólom sa neskončil ani únik dvojice Keränen – Regenda. V tretej minúte predĺženia fauloval Drgoň Cameranesiho, Keränen však nepremenil trestné strieľanie, keď namieril do žŕdky. Hostia aj napriek tomu v Poprade zvíťazili. O dvadsať sekúnd neskôr totiž dostal prihrávku pred bránku Regenda a strelou do opustenej bránky rozhodol o tom, že extra bod putuje na Zemplín.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 35. Arniel (Ully, Drgoň), 45. Arniel (Petráš, Drgoň) - 4. Cameranesi (Ross),  57. Gajdoš (Buc, Macejko), 64. Regenda (Cameranesi).
Vylúčení: 2:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Hronský – Staššák, Vyšný. Divákov: 997.
HK: Todykov – Drgoň, D. Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, M. Hudec – P. Svitana, Mlynarovič, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – S. Petráš, Matej Paločko, Valigura – N. Bondra, Kundrik, Stanček.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda (45. Vojvoda) – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, T. Bokroš, Mihalik, Luža – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – R. Faith, Galamboš, Keränen – Kukuča, Buc, Przygodzki – Galbavý, F. Gajdoš, Mašlonka.