Michalovská Dukla otočila na Spiši vďaka hetriku Keränena

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase nedeľňajšieho štyridsiateho kola Tipos Extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 3:1. Všetky tri góly strelil fínsky útočník Janne Keränen, ktorý v poslednej päťminútovke otočil skóre v prospech aktuálne štvrtého tímu tabuľky. Michalovčania budú v hre najbližšie v piatok 25. februára, kedy privítajú Liptovský Mikuláš (začiatok o 17.30 hod.).

Východoslovenské derby v prvej tretine veľa hokejovej krásy neprinieslo. Tréner Michalovčanov Tomek Valtonen sa musel zaobísť bez šiestich hráčov. Aj napriek tomu začala Dukla aktívnejšie, Melicherčíka ale jej hráči nedokázali prekonať. A keď na druhej strane viackrát dobre zasiahol aj Williams, tímu na prvý gól čakali až do 39. minúty, kedy nahodený puk Hamráčka prešiel za chrbát Williamsa. V tretej časti sa Michalovčania pustili za vyrovnaním, opäť ale narážali na výborne chytajúceho Melicherčíka. Toho prekonal až v 56. minúte v presilovej hre Keränen. Michalovčanom práve posledná päťminútovka vyšla ideálne a podobne ako predtým v Prešove v nej rozhodli o troch bodoch. V 58. minúte po faule Romaňáka nariadili rozhodcovia trestné strieľanie, ktoré chladnokrvne premenil Janne Keränen. Fínsky kanonier svoj hetrik spečatil gólom do prázdnej bránky.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 39. Hamráček (Ordzovenský) – 56. Keränen (Cameranesi, Ross) pres/1, 58. Keränen (t.s.), 60. Keränen (Przygodzki).
Vylúčení: 1:1. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Konc - Frimmel, Tvrdoň. Divákov: 1000.
HK: Melicherčík - Podlipnik, Malina, Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Česánek - Štrauch, Salituro, Ahström - Nieminen, Kuru, Rapáč - Vrábeľ, Vartovník, Hamráček - Giľák, Tkáč, Džugan.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Ross, Doherty, Macejko, Pavlín, Mihalik, Bokroš - Kukuča, Cameranesi, Suja - Keränen, Galamboš, Galbavý - Przygodski, Buc, Mašlonka - Gajdoš, Stripai, Luža.