Víťazstvo Dukly Ingema zariadil v poslednej minúte Nick Ross

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase 21. kola Tipos Extraligy na ľade HC Grotto Prešov 2:1, keď o ich víťazstve rozhodol pol minúty pred koncom kanadský obranca Nick Ross. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa u súpera predstavia ešte trikrát v rade. Budúci týždeň ich čaká v utorok duel v Nitre, vo štvrtok v Bratislave proti Slovanu a v nedeľu v Spišskej Novej Vsi.

Východoslovenské derby odštartovali lepšie Michalovčania. Tí v ôsmej minúte zužitkovali obrovský tlak v presilovke po vylúčení Jána Sýkoru, keď Roman Žitný po parádnom prenesení hry Jakuba Suju prestrelil Bespalova. V ďalších minútach Zemplínčanov trikrát podržal brankár Vošvrda, ktorý dvakrát vychytal Welichku a raz Jána Sýkoru. V úvode druhej časti nevyužili domáci presilovku po faule strelca úvodného gólu, tlak „koňarov“ však narastal. Vošvrda sa opäť vyznamenal pri šanciach Čacha, Sýkoru, Fekiača a aj Šimuna. Z ich tlaku pramenili aj ďalšie fauly Michalovčanov. V rozpätí minúty boli vylúčení Pavlin s Bokrošom a domáci už presilovku o dvoch hráčov využili, keď na 1:1 vyrovnal Charbonneau. V poslednej päťminútovke hrali presilovku aj hostia a opäť mohli skórovať. Ľalíkovo vylúčenie ale nepotrestal Roman Žitný. A keď Prešovčania nevyužili v samom závere presilovku po faule Bokroša, po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný. Aj v tretej časti boli lepším tímom domáci, ktorí ale opäť stroskotali na Vošvrdovi. Toho neprekonal Charbonneau a taktiež ani Aurel Nauš. Prešovčania nič nevyťažili ani z troch presiloviek, za čo prišiel v poslednej minúte trest. Dvadsať osem sekúnd pred koncom sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Nick Ross a rozhodol o tom, že tri body putujú na Zemplín.

HC Grotto Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly:
31. Charbonneau (Michnáč, Rajnoha) – 8. Žitný (Suja, Kukuča), 60. Ross (Erkinjuntti, Buc).
Vylúčení:
2:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Müllner – Junek, Knižka. Divákov: