MFK Zemplín poriadne potrápil lídra

Futbalisti Michaloviec sa s jesennou časťou prvej ligy rozlúčili tesnou prehrou na ihrisku trenčianskeho lídra súťaže. MFK Zemplín už síce po polhodine hry prehrával 0:2, ale po bleskových odpovediach Serečina a Mariana Bernarda dokázal vyrovnať. O vydretom víťazstve Trenčína napokon rozhodol gól Nigeríjčana Adiho Fanenda v 53. minúte. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa však rozhodne nemajú za čo hanbiť, súboj v Trenčíne bol ich najlepším vonku.

Trenčín - Michalovce 3:2 (2:2)

Góly: 27. V. Horváth, 31. Štefánik, 53. Fanendo Adi - 34.
Serečin, 39. Bernardo, ŽK: 77. Čögley - 26. J. Vajda, 81.
Vanák, rozhodovali: Korista - Ádám, Rendko, 729 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Janek, Vajda (75. Kunca), Hruška, Vanák - Seman, Urban, Opiela, Gamkrelidze - M. Bernardo (75. Špilár), Serečin.

Tréner Vlastimil Petržela sa rozhodol pre riskantný ťah, keď medzi žrde poslal ešte len 16-ročného mladšieho dorastenca Miloslava Brédu. Jeho krst ohňom odštartovali pred i po polhodine hry domáci hráči, v 27. minúte sa po centri z ľavej strany presadil V. Horváth a v 31. minúte sa zase pekne trafil Štefánik. Odpoveď Michaloviec bola blesková, v 34. minúte Serečin z priameho kopu znížil a v 39. minúte po krídelnej akcii Erika Semana a jeho spätnej prihrávke dokonca Brazílčan Bernardo vyrovnal! Druhý polčas odštartoval lepšie MFK Zemplín, mal tri vyložené šance, ale keďže v koncovke neuspel, prišiel zákonitý trest. V 53. minúte sa aj vďaka faulu presadil Nigérijčan Adi Fanendo a strelou k žrdi rozhodol o víťazstve Trenčína.  Zápas mal zásluhou oboch tímov kvalitnú úroveň, súperi sa snažili o ofenzívny futbal. O víťazstve domácich rozhodla jedna chyba obrany Michalovčanov, ktorí v ďalšom priebehu stretnutia siahali minimálne na bod.