Víťazná šnúra michalovskej Dukly trvá. Po výhre s Mikulášom je už na čísle šesť

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase tridsiateho kola Tipos extraligy na vlastnom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:1 a ich víťazná šnúra je už na čísle šesť. Dva góly zaznamenal Roman Faith, po jednom pridali Pavol Regenda a Anti Erkinjuntii, ktorý sa presadil strelou do prázdnej bránky. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v utorok na ľade Banskej Bystrice.

Prvá tretina bola poznačená viacerými vylúčeniami, veľa hokejového vzruchu napriek tomu nepriniesla. Liptáci nič nevyťažili z faulu Pavlina, po presilovke mal dobrú streleckú príležitosť Matúš Paločko, mieril však iba do Williamsových betónov. V ôsmej minúte narazil Salija na mantinel Romana Faitha, za čo išiel taktiež na trestnú lavicu. V presilovke namieril od modrej Suja a jeho strelu do siete tečoval práve sám faulovaný Roman Faith. Následne prišlo k ďalším vylúčeniam. Michalovčania boli jeden čas dokonca na trestnej lavici štyria, nakoniec ale prežili dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a vo zvyšných minútach prvej časti si postrážili tesné vedenie.

Aj začiatok druhej tretiny poznačili vylúčenia Šepeleva s domácou striedačkou, keďže Dukla hrala v šiestich, ani tieto presilovky ale gól nepriniesli. Liptáci sa však pomaly dostávali do zápasu a v tridsiatej minúte sa im podarilo vyrovnať, keď sa presadil v skrumáži pred Williamsom Kasper Elo. O štyri minúty neskôr už ale Michalovčania opäť viedli a opäť v tom mal prsty Roman Faith. Jeho nahadzovaná strela od modrej skončila za chrbtom Ivannikova.

Michalovčania si do tretej časti preniesli štvorminútovú presilovku a vylúčenie Šepeleva potrestal hneď v úvode tejto časti Pavol Regenda. Následne už nepotrestali vylúčenie Saliju, no nemuseli smútiť, keďže naďalej kráčali v ústrety šiesteho víťazstva v rade. To v samom závere gólom do prázdnej bránky pečatil Erkinjuntti a michalovská Dukla tak v roku 2022 naďalej iba víťazí.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly:  9. Faith (Suja, Kukuča) pres/1, 35. Faith (Bokroš), 41. Regenda (Pavlin, Erkinjuntti), 60. Erkinjuntti (Regenda, Mihalik) – 31. Elo (Paločko, Haluška).
Vylúčení: 7:6, navyše Faith (Michalovce) 10. minút nepovolený výstroj. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Štefik - Ordzovenský, Valo. Divákov: 476.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Pavlin, Suja, Doherty, Mihalik, Bokroš, Luža – Kukuča, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Galbavý – Faith, Erkinjuntti, Žitný – Mašlonka, Buc, Przygodzki.
MHK 32: Ivannikov - Varttinen, Šepelev, Droppa, Salija, Krempaský, Mezovský, Nemec – Handlovský, Kriška, Hovorka – Obdržálek, Elo, Jurík – Haluška, Walega, Paločko – Dunčko.

Uverejnené: 16.01.2022 19:12:30