Michalovská Dukla zostáva na víťaznej vlne. Na Spiši vyhrala 3:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí päťdesiateho kola Tipos Extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 3:1 a natiahli tak svoju víťaznú šnúru už na štyri zápasy. O góly sa postarali Tomáš Bokroš, Janne Keränen a Jakub Suja, ktorý skóroval do prázdnej bránky. Oba tímy si vzájomný duel zopakujú aj o päť dní a tentoraz na Zemplíne. Michalovčania privítajú Spišiakov v rámci 29. kola o 18.00 hod. aj pred televíznymi kamerami Sport TV.

Mužstvá sa oproti svojmu zápasu zo záveru roka 2021 dostali do rozličných pozícii. Zatiaľ, čo víťazná séria Spišiakov sa vtedy uťala na Zemplíne a následne na ňu nadviazali dvoma prehrami, Michalovčania odvtedy iba víťazili a ich šnúra víťazstiev bola na čísle tri. Zemplínčania nastúpili ešte bez kanadského obrancu Taylora Dohertyho, v bráne sa po zranení objavil Devin Williams. Ten si čisté konto držal sedem minút. Michalovská obrana totiž zabudla na Andreasa Štraucha, ktorý zoči-voči americkému brankárovi zasunul puk za jeho chrbát. Hostia odpovedali v deviatej minúte nebezpečnou strelou Regendu, Spišiaci kontrovali šancou Vartovníka. V jedenástej minúte bolo vyrovnané. Gajdoš nahadzoval puk na bránku, ten sa odrazil od zadného mantinelu až k Tomášovi Bokrošovi, ktorý tvrdou strelou prekonal Suráka. Michalovčania mohli navýšiť svoje vedenie po faule Kuruho, presilovku ale zahrali zle. V osemnástej minúte mohli ísť predsa do vedenia, keď si Erkinjuntti položil Suráka, ten ale krásnym zákrokom zabránil istému gólu. Domáci v závere získali presilovkovú šancu po faule Kukuču, ani oni však prevahu o jedného hráča nevyužili na strelenie druhého gólu.

Druhú tretinu začali lepšia domáci. Pomohlo im k tomu vylúčenie Erkinjunttiho, pri ktorom po Saliturovej strele puk skákal po bránkovisku. Skóre sa mohlo meniť aj v 27. minúte a to na oboch stranách. Najskôr Galamboš nedoklepol odrazený puk za Surákov chrbát, na druhej strane mieril Rauter do ramena Williamsa. Produktívnu minútu zakončil po vypichnutí puku Dávid Buc, ktorý nenašiel miesto medzi Surákovým ramenom a žŕdkou. Domáci nevyužili ani tretiu presilovku po faule Bruna Mráza, za čo ich potrestal v 36. minúte Janne Keränen, ktorý zužitkoval načasovanú prihrávku Cameranesiho.

Michalovčania od úvodu tretej časti pevnou defenzívou istým krokom kráčali za štvrtým víťazstvom v rade. Domáci sa v hre plynúcej veľmi rýchlo nedokázali prebiť do šancí, pretože Zemplínčania ich umne držali od svojej bránky. Všetko sa to mohlo zmeniť v 52. minúte, keď bol prísne vylúčený František Gajdoš. Hneď po vhadzovaní sa ale faulu dopustil aj Filip Vrábeľ a bolo po presilovke. Dve a pol minúty pred koncom sa domáci odhodlali k odvolaniu brankára Suráka, no v ofenzíve nič nevymysleli. Nakoniec ešte inkasovali do prázdnej bránky, keď v poslednú sekundu puk dostal do siete Jakub Suja.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Štrauch (Rapáč) – 11. Bokroš (Suja, Gajdoš), 36. Keränen (Cameranesi, Macejko), 60. Suja.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Jobbágy, – Hercog, Tvrdoň. Bez divákov.
HK: Surák - Atwal, Petgrave, Romaňák, Ouellet-Beaundry, Malina, Chatrnúch, Česánek - Salituro, Kuru, Giľák - Štrauch, Rauter, Rapáč - Hamráček, Vrábeľ, Ščurko - Tomala, Vartovník Džugan.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Macejko, Pavlin, Stripai, Bokroš, Suja, Luža, Gajdoš - Mráz, Cameranesi, Regenda - Keränen, Galamboš, Erkinjuntti - Kukuča, Buc, Žitný - Lačný.