Iuventa s cenným víťazstvom. Na pôde nebezpečného nováčika vyhrala 23:18.

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase trinásteho kola MOL ligy na pôde nováčika súťaže Házená Kynžvart 23:18 a upevnili si tak prvú pozíciu v tabuľke. Strelecky vynikla hlavne sedemgólová kridelníčka Bibiana Štefaniková, tri góly strelila aj nová posila Dana Abilda. Michalovčanky týmto víťazstvom ukončili prvú polovicu základnej časti, v ktorej stratili iba jediný bod. Tú druhú odštartujú budúcu sobotu na ihrisku Hodonína, hneď v nedeľu ich čaká predohrávaný duel 25. kola v Stupave.

Michalovčanky mali výborný vstup do zápasu, keď ťažili z dobrej streleckej formy Bibiány Štefaníkovej Tá vsietila úvodne dva góly zápasu a v piatej minúte dávala aj na 3:1. Godečová v jedenástej minúte zvyšovala na 7:3, Iuventa však následne neskórovala desať minút, čo využili domáce na zrovnanie stavu (7:7). V 26. minúte sa po góle Weissenbilderovej dokonca domáce ujali vedenia (9:8), záver prvého polčasu však patril Michalovčankám, ktoré troma gólmi v rade strhli polčasové vedenie na svoju stranu.

V druhom polčase si hostky držali tesné vedenie. Skóre druhého dejstva otvorila prudkou strelou Marianna Rebičová, po ďalšom góle Štefaníkovej bolo v 36. Minúte 13:10. Následne sa uviedla nová posila, reprezentantka Kazachstanu Dana Abildová, po ktorej dvoch góloch si za stavu 10:15 lavička domácich brala oddychový čas. Päťgólové vedenie sa už ale domácim nepodarilo ukrojiť. Iuventa už totiž zápas z rúk nepustila a po výhre 23:18 si upevnila prvú pozíciu v tabuľke.

Házená Kynžvart - MŠK Iuventa Michalovce 18:23 (9:11)
Pok. hody: 3/1 - 1/1. Vylúčené: 2:1. Rozhodovali: Špunar a Šlezingr (obaja Česká republika).
HÁZENÁ: Srpová, S. Novotná – V. Dvořáková 2, Tesařová 1, K. Königová 2, Weisenbilderová 3/1, T. Michalcová 2, Patrnčiáková 3, Dresslerová 3, Švihnosová 1, Rudincová, D. Vysloužilová, Kapusniaková, Hejkalová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková, Štefaníková 7, Popovcová 1, Rebičová 2, Trifunovičová, Trúnková 3, Wollingerová 1, Holejová, Bajčiová 1, Radovićová 1, Godećová 4/1, Klučková, Abildová 3.

Tréner Jan Beňadik (zdroj iuventa michalovce): „Odvážame si dva dôležité body z palubovky, kde doteraz dominovali len domáce hráčky. To je pre nás veľmi dôležité smerom k vývoju súťaže a k naším ambíciám. Na druhej strane, nikto z nás nemôže byť po dnešnom zápase spokojný. Vieme, že sa rýchlo musíme dostať na vyššiu úroveň, no času veľa nie je. Jediná cesta je obetavá práca, nie k satisfakcii vlastných individuálnych vízii o výkone, ale pre dobro a úspechy družstva ako celku a zároveň aj klubu."