Michalovská Dukla s ôsmou porážkou v rade, v Košiciach prehrala po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí 46.kola Tipos extraligy v Košiciach 1:2 po predĺžení a utrpeli tak ôsmu prehru v rade. Na druhej strane zabodovali po šiestich zápasov bez zápisu do tabuľky. Ich jediný presný zásah zaznamenal Pavol Regenda, za Košice dvakrát skóroval Michal Chovan. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa negatívnu sériu pokúsia zlomiť vo štvrtok na domácom ľade, kde privítajú o 16.00 hod. Spišskú Novú Ves.

Michalovský tréner Tomek Valtonen opäť raz prekopal svoje formácie. V bráne dostala prednosť nová posila Tomáš Vošvrda, v prvej päťke dostali šancu dvaja Michalovčania Stripai – Regenda a úderné duo Cameranesi – Keränen bolo opäť rozdelené. Lepšie začali domáci, ktorí sa viac tlačili dopredu. Paradoxne, ako prví mohli inkasovať, Mašlonka ale neprepasíroval puk za chrbát Košarišťana. Košičania aj naďalej tlačili a v dvanástej minúte sa im ich prevaha vyplatila. Snuggerod posunul puk Paršinovi, ktorý vypálil od modrej a jeho strelu tečoval do siete Michal Chovan. Za hostí mohol odpovedať Pavlin, ktorého vychytal Košarišťan rovnako ako v samostatnom prieniku Keränena. No a keď sa neujala ani Žitného strela z jednej v presilovej hre, po prvej tretine viedli domáci 1:0.

Jednu tretinu z vylúčenia Jakuba Lineta si preniesli Michalovčania aj do druhej časti, v presilovke si ale čistú gólovú šancu nevypracovali. V 23. minúte putoval na trestnú lavicu aj Marek Slovák a túto presilovku už zahrali hostia lepšie. Na jej konci mal najskôr šancu Kukuča, po ňom do Košarišťanových betónov mieril Keränen a už po skončení presilovky z dobrej pozície pálil aj Macejko. Michalovčania boli naďalej lepším tímom. Síce nevyužili presilovku po faule McPhersona, pri následnom vylúčení Kukuču ale udreli vo vlastnom oslabení. Keränen dokorčuľoval puk za bránku, posunul ho Regendovi, ktorý využil benevolentnosť košickej obrany a vyrovnal na 1:1. Hostia mohli dokonca ísť do vedenia. Po skončení presilovky sa k puku dostal ich kapitán Jakub Suja, ktorý ale iba opečiatkoval hornú žŕdku.

Remízový stav ovplyvnil tretiu tretinu, kde sa už nehral taký dynamický hokej, ako v tej druhej. Obaja súperi z pevných defenzív čakali na chyby, ktoré neprichádzali. Ako prví mohli ísť do vedenie Michalovčania vďaka výborne hrajúcemu Regendovi. Hosťujúci útočník najskôr v závere nepretlačil puk za Košarišťanov chrbát, hneď na to mu košický brankár vyrazil strelu ramenom. Na druhej strane sa zapotil aj Vošvrda pri šanci Pereskokova, neinkasoval ani pri strele Lineta. Úroveň zápasu sa postupne dvíhala. Vošvrda musel opäť zasahovať po strele Paršina, individuálne to skúšali Cameranesi aj Marek Slovák. Päť minút pred koncom získali po dvojitom treste Žitného domáci presilovku, tú ale už po šiestich sekundách zmaril faulom McPherson. O víťazstve tak po druhýkrát v konfrontácii týchto tímov muselo rozhodnúť predĺženie. Tentoraz boli úspešnejší Košičania, ktorí skórovali opäť po kombinácii Paršin – Michal Chovan.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 12. Chovan (Paršin, Snuggerud), 62. Chovan (Paršin, Snuggerud) – 31. Regenda (Keränen) oslab/1.
Vylúčení: 7:5, navyše McPherson (Košice) 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Snášel, Orolin - Stanzel, Ordzovenský. Bez divákov.
HC: Košarišťan - Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Novota - McPherson, Slovák, Bartánus - Paršin, Chovan, Pereskokov - Mrázik, Linet, Klhůfek - Rogoň, Havrila, Milý - Jokeľ.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Bokroš, Stripai, Pavlin, Macejko, Bača, Gajdoš - Regenda, Cameranesi, Mráz - Galamboš, Suja, Keränen - Žitný, Buc, Kukuča - Chalupa, Hájnik, Mašlonka - Lačný.