Michalovská Dukla vzdorovala Slovanu, má ale siedmu prehru v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 28. kola Tipos Extraligy na ľade lídra súťaže Slovana Bratislava 4:5 a utrpeli tak siedmu porážku v rade. Michalovčania síce v tretej tretine zrovnali z 1:4 na 4:4, na body im to ale nestačilo. O góly v sieti belasých sa postupne postarali Bruno Mráz, Dávid Buc, Peter Galamboš a Janne Keränen. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú v hre najbližšie v nedeľu, kedy ich čaká duel v Prešove.

Tréner Michaloviec Tomek Valtonen opäť porozhadzoval svoje útoky, v ktorých oproti pondelku neostal kameň na kameni. Opäť rozdelil dvojicu Cameranesi – Keränen, keď na krídla prvej formácie k americkému centrovi zaradil Žitného s Mrázom, fínskeho útočníka zaradil do druhej formácie ku kapitánovi Sujovi a Regendovi. Jeho zverenci nevyhrali v predošlých šiestich dueloch a v rovnakom trende začali aj v Bratislave. V druhej minúte totiž prehrávali 0:2. Najskôr v presilovke po dvoch kardinálnych chybách skóroval Breton a v druhej minúte zvýšil vedenie belasých Jakub Sukeľ. Michalovčania sa mohli dostať do hry po vylúčení Harrisa. Presilovku síce nevyužili, ale paradoxne, tá ich naštartovala k lepšiemu výkonu. Vo zvyšných minútach prvej časti boli lepším tímom a mohli dokonca skórovať. Bačovu strelu ale zastavila žŕdka, pri následnej dorážke Cameranesiho zasiahol Windsor a zámorský brankár sa vyznamenal aj pri strele Mráza spomedzi kruhov. V samom závere zlikvidoval počas presilovky aj dve dobré strely Regendu.

Michalovčania boli lepším tímom aj na začiatku druhej tretiny. Presilovku po faule Bretona, ktorú si preniesli z prvej tretiny síce nevyužili, no následne ustáli oslabenie i šancu Harrisa a po nich mali kontaktný gól na hokejke Mašlonka s Regendom. Na druhej strane nezvýšil vedenie belasých Jaaskelainen a hneď z kontry zahrmelo na druhej strane, keď strelou pod hornú žŕdku skóroval Bruno Mráz. O dve minúty neskôr už ale viedli domáci opäť o dva góly, keď Williamsa nachytal takisto strelou pod hornú žŕdku Jaaskelainen. Hostia produkovali aj ďalšie chyby. Pri druhom zlom striedaní belasí presilovku nevyužili, v závere nepotrestal hrúbku Pavlina Yogana, Rapuzzi ale zvýšil vedenie domácich na 4:1.

Hostia sa opäť vrátili do zápasu v úvode tretej časti. Marcinko vypálil od modrej, Windsor jeho strelu vyrazil len pred Buca a ten z ostrého uhla znížil na 2:4. Následne Michalovčania ustáli vylúčenia Kukuču so Stripaiom a po nich Galamboš v 51. minúte znížil na 3:4. Hostia vrhli všetky sily do útoku a dokonca sa im podarilo vyrovnať. O to sa postaral po trinásťzápasovom pôste Janne Keränen. Zemplínčania sa ale bodov nedočkali. Golian totiž Slovan poslal opäť do vedenia a jeho hráči už výhru z rúk nepustili. Michalovčania tak prehrali aj v siedmom zápase v rade, hoci výkonom tentoraz fanúšikov potešili...

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Góly: 1. Breton (Harris, Takáč) pres/1, 2. Sukeľ (Kytnár, Gašpar), 29. Jääskeläinen (Harris, Takáč), 39. Rapuzzi (Haščák, Gachulinec), 54. Golian (Yogan, Haščák) – 27. Mráz (Žitný, Cameranesi), 42. Buc (Kukuča, Macejko), 51. Galamboš (Regenda), 53. Keränen (Regenda, Suja)
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., Novák – Hajnik, D. Konc ml. Bez divákov.
HC SLOVAN: Windsor - Breton, MacKenzie, Sersen, Golian, Maier, Valach, Beňo, Gachuline - Yogan, Rapuzzi, Haščák - Takáč, Harris, Jaaskelainen - Sukeľ, Kytnár, Gašpar - Urbánek, Bezák, Šotek.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Gajdoš, Bača - Mráz, Cameranesi, Žitný - Keränen, Suja, Regenda - Kukuča, Buc, Galamboš - Chalupa, Hajnik, Mašlonka - Lačný.