V Trnave rozhodnuté už po pätnástich minútach. Michalovčania prehrali 0:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v zápase osemnásteho kola Fortuna ligy na ihrisku FC Spartak Trnava prehru 0:2, keď oba góly inkasovali už v úvodnej štvrťhodine. Bola to ich druhá porážka v rade a šiesta zo siedmych duelov. Zverenci trénera Miroslava Nemca ukončia jesennú časť budúcu sobotu osemnásteho decembra súbojom v Zlatých Moravciach.

Plány Michalovčanov na dobrý výsledok sa začali búrať už v prvej minúte. V 34. sekunde neudržal Száraz strelu Saymona, lopta sa dostala pred úplne voľného Martina Bukatu a ten ju poslal do brány. Michalovčania kontrovali prudkou strelou Marcina, no stále si nedávali pozor na zadné vrátka. Po pravej strane unikol Saymon, jeho strieľaný center ale nik neupratal za bránkovú čiaru. Hostia nezobrali varovanie vážne a v pätnástej minúte už inkasovali, keď sa dostal v pokutovom území k lopte Yusuf Bamidele a nekompromisne skóroval. O štyri minúty neskôr Száraz vyrazil prudkú strelu Mikoviča na rohový kop a potom už prišli aj chvíle Michalovčanov. Tí mali v druhej polovici prvého polčasu prevahu, nepretavili ju však v kontaktný gól. Najbližšie k nemu mal v 35. minúte Michal Ranko, jeho štipľavú strelu ale Takáč vyrazil pred Žofčáka a toho projektil minul tri žrde.

Úvod druhého polčasu až toľko dramatických momentov, ako prvý polčas nepriniesol. Domáci vedomí si dvojgólového náskoku sa nepúšťali príliš do ofenzívy, Michalovčania zase zlyhávali vo finálnej fáze, kde im chýbala buď presná prihrávka, alebo strela. Vytúžený moment mohol prísť v 77. minúte, krížna Marcinova strela ale skončila na žrdi. O tri minúty neskôr dostal ideálnu loptu na hranici pokutového územia Žofčák, aj on ale mieril nepresne. Keďže v poli lepší Zemplínčania boli naďalej v koncovke bezzubí, Spartak dokráčal k dvojgólovému víťazstvu.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)
Góly: 1. Bukata, 15. Yusuf
Žlté karty: 43. Škrtel, 67. Bukata (obaja Trnava)
Rozhodovali: Smolák - Jekkel, Vitko; bez divákov
FC SPARTAK: Dom. Takáč – Procházka, Twardzik, Škrtel, Mikovič – Grič, Savvidis, Bukata (79. Ramadan) - Yusuf (79. Vlasko), Ristovski (66. K. Boateng), Cabral (46. Jones)
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Kotula, Ranko, F. Vaško, Méndez - Oshima, Kanu - M. Marcin (87. Ntotis), M. Trusa (87. D. Magda), I. Žofčák (87. Peňa) - Popovits (75. Z. Záhradník)

Uverejnené: 11.12.2021 09:12:37