Michalovská Dukla ani tretíkrát na Trenčín nevyzrela

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zaknihovali tretiu porážku v rade. V zápase 24. kola Tipos extraligy totiž prehrali na ľade HC Dukla Trenčín 1:3 a Trenčínu tak podľahli aj v treťom stretnutí v tejto sezóne. Ich jediný gól strelil Roman Faith.

Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie v piatok predstavia vo východoslovenskom derby v Košiciach. Ešte pred reprezentačnou prestávkou privítajú v nedeľu od 19.00 hod. Zvolen. Oba zápasy si budete môcť pozrieť aj na televíznej obrazovke. Piatkový duel odvysiela v priamom prenose RTVS 2, nedeľňajší stanica Sport TV.

V treťom meraní síl dvoch najlepších Dukiel na Slovensku už chceli Michalovčania minimálne bodovať. Ich tréner Tomek Valtonen opäť pozmenil zostavu, keď rozdelil elitnú útočnú dvojicu Keränen – Cameranesi, v bráne dostal po menšom zranení opäť šancu Williams. Ten musel byť v permanencii už v prvej minúte, keď vyrážal strelu Berishu spomedzi kruhov. Zemplínčania sa mohli dostať na koňa po faule Nemčíka, v poslednej dobe im ale presilovky nejdú, čo ukázali aj v prvej časti tohto zápasu. Počas celých 120 sekúnd neboli presní a nevypracovali si ani jednu gólovú šancu. V štrnástej minúte prišiel trest, keď pri úniku dvoch na jedného nabil Beták Denisovi Hudecovi a ten prestrelil Williamsa.

Do druhej časti si Michalovčania preniesli ešte vyše minútovú presilovku po faule Denisa Hudeca, ani tú však nevyužili. Aj napriek tomu sa im v 25. minúte podarilo vyrovnať, keď si svoj strelecký účet v Michaloviec otvoril juniorský reprezentant Roman Faith. Remízový stav ale bol iba dve minúty. Od ľavého mantinelu sa cez Mihálika natlačil až pred bránku Juraj Bezúch a ponad Williamsovu lapačku poslal Trenčín opäť do vedenia. Hostia mohli ihneď odpovedať, keď získali tretiu presilovku, opäť v nej ale boli jaloví a dokonca inkasovali, keď im unikol Jozef Švec a nedal Williamsovi šancu. Následne hostia prežili vylúčenie Mudráka, no stále sa Trenčanom herne nevedeli vyrovnať. Zmeniť priebeh duelu chcel Kukuča, jeho strelu k žŕdke ale vytlačil Valent. V samom závere ešte mohol zvýšiť trenčianske vedenie Juraj Bezúch, no on, ani Juraj Valach puk za Williamsov chrbát nepretlačili.

Zimný štadión Pavla Demitra bol v tretej časti svedkom nie najhokejovejšieho predstavenia. Domáci sa zamerali na bránenie dvojgólového náskoku a na zamedzenie šancí Michalovčanov. Zvýšiť ich vedenie mohol v 47. minúte Beták, ktorý dostal od Hudeca ideálnu prihrávku do jazdy, Williams sa ale tentoraz prekvapiť nedal. Na druhej strane sa neujali ani strely Galamboša a Regendu. Šesť minút pred koncom dali o sebe vedieť opäť Trenčania, Radoslav Tybor ale mieril len do Williamsa. No a keď nepresne mieril aj Žiga Pavin a Michalovčania nič nevyťažili ani z power-play, aj v treťom meraní síl Dukiel bola úspešnejšia trenčianska.

HC Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 14. Hudec (Beták, Lemcke), 27. Bezúch, 29. J.Švec (Lemcke) oslab/1 – 25. Faith (Regenda, Bača).
Vylúčení: 3:1. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Baluška, Orolín – Crman, Jedlička.
HC DUKLA: Valent – Mart.Chovan, Kudla, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E.Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – D.Hudec, J.Švec, Beták – Krajčovič.
HK DUKLA INGEMA: Williams – Bokroš, Macejko, Mudrák, Gajdoš, Pavlin, Mihálik, Bača – Regenda, Cameranesi, Faith – Keränen, Suja, Galamboš – Žitný, Erkinjuntti, Mráz – Mašlonka, Buc, Kukuča.