Druhá domáca prehra v rade, Dukla nestačila ani na Nové Zámky

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 23.kola Tipos extraligy na vlastnom ľade s HC Nové Zámky 2:4 a utrpeli tak druhú domácu porážku v rade. O góly v sieti tímu z južného Slovenska sa postarali Roman Žitný a Peter Galamboš.

Zverenci trénera Tomeka Valtonena teraz absolvujú dvojzápas u súperov. V utorok sa predstavia v Trenčína, v piatok v Košiciach, no a doma ich uvidíme opäť až v nedeľu dvanásteho decembra, kedy privítajú o 19.00 hod. Zvolen.

Michalovčania svoj druhý domáci duel v rade nezačali optimálne. Nové Zámky mali viac z hry a pri presilovke štyroch proti trom sa gólovo presadili už v tretej minúte, keď Langkow nabil Jacksonovi a ten prestrelil Kaarlehta. Odpoveď domácich prišla v dvanástej minúte. Po spolupráci tretieho útoku a ideálnej prihrávke Bruna Mráza krásnym blafákom vyrovnal Roman Žitný. Michalovčania mali do konca prvej tretiny viac z hry. Presadiť sa však nedokázali z dvoch presiloviek a preto bol po prvej dvadsaťminútovke stav vyrovnaný.

V druhej tretine sa hral zaujímavý hokej hore-dole. Vôbec nebolo vidno, že hrá tím z popredia tabuľky s tým, ktorý ju uzatvára. Hostia totiž hrali veľmi jednoducho, no účelne. V úvode ustáli tretiu presilovku v rade a po návrate Kurbatova na ľad v 32. minúte udreli. Langkow krásne našiel spoza bránky Tomáša Klempu a ten strelou pod hornú žŕdku opäť poslal hostí do vedenia. Michalovčanom sa nedarilo ani v presilovkách, v ktorých hrali zle. V závere tretiny nevyužili ani štvrtú prevahu o jedného hráča v rade.

V úvode tretej časti nepotrestali ani faul Tomáša Klempu, pri následnom vylúčení Bruna Mráza mohli inkasovať, Jackson ale opečiatkoval žŕdku. Päť minút pred koncom už ale hostia oslavovali. Pri signalizovanom vylúčení napriahol od modrej Lukáš Kozák a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. To o minútu neskôr skresal Peter Galamboš, domácim už ale neostali sily na vyrovnanie a pri power-play ich dorazil gólom do prázdnej bránky Langkow.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Nové Zámky 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 12. Žitný (Mráz, Erkinjuntti), 57. Galamboš (Macejko, Regenda) – 3. Jackson (Langkow, Varga) pres/1, 32. Klempa (Števuliak, Langkow), 55. Kozák (Šišovský, Jackson), 59. Langkow (Kozák, Klempa).
Vylúčení: 5:9. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Snášel - Šoltés, Beniač.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, Gajdoš, Pavlin, Mihalik, Mudrák, Bača, Stripai – Faith, Cameranesi, Keränen – Galamboš, Suja, Regenda – Mráz, Erkinjuntti, Žitný – Kukuča, Buc, Mašlonka.
HC: Bakala - Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Kozák, Tóth, Ligas – Jackson, Šiška, Šišovský – Klempa, Langkow, Števuliak – Mišiak, Fetkovič, Varga – Kurbatov, Ondrušek, Ferenyi.

Uverejnené: 05.12.2021 19:02:24