V domácej jesennej derniére hladko prehra s Ružomberkom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli tretiu domácu prehru v rade, keď v zápase sedemnásteho kola Fortuna ligy nestačili na MFK Ružomberok, ktorému podľahli hladko 0:3. Pre Michalovčanov to bol posledný domáci duel v toto roku. V lige ešte odohrajú dva zápasy, obidva na ihriskách súperov. Budúci piatok sa predstavia v Trnave, jesennú časť ukončia na pôde Zlatých Moraviec.

Michalovčania sa hotovali vo svojom poslednom domácom zápase jesennej časti zastaviť rozbehnutý Ružomberok, no boli to hráči „Ruže“, ktorí udávali od úvodnej sekundy tempo hry. V siedmej minúte až zbytočne ustupovali pred krajným obrancom Fabišom, ktorý po príchode do šestnástky strelou k bližšej žrdi otvoril skóre duelu. Domáci sa síce snažili, vpredu im ale chýbala kvalita. Absolútne sa neodkázali v ofenzíve presadiť, navyše v 27. minúte mohli inkasovať, keď sa až pred Száraza predral Boďa, michalovský brankár ale tentoraz neinkasoval. O päť minút neskôr už ale prekonal Šefčík, ktorému „načapoval“ loptu Fabiš.

Cez prestávku urobil tréner Miroslav Nemec jednu zmenu, keď poslal miesto Neofytidisa na ihrisko Kanuho, no ani ten nezmenil priebeh hry. V druhom polčase mali síce domáci opticky viac z hry, nedokázali sa ale presadiť vo finálnej fáze, navyše si museli dávať pozor na kontry hostí. Šesť minút pred koncom Száraz zlikvidoval ďalekonosnú strelu Luteránu, v poslednej minúte ale kapituloval aj po tretíkrát, keď po štandardrke skóroval nepokrytý Mrva.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:3 (0:2)
Góly: 6. Fabiš, 32. Šefčík, 90. Mrva
Žlté karty: 24. Neofytidis, 35. M. Marcin (obaja Michalovce).
Rozhodovali: Ruc - T. Straka, Štofik; bez divákov
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Kotula (79. D. Magda), Artabe (84. F. Vaško), Ranko, Méndez - Neofytidis (46. Kanu) - M. Marcin, M. Begala (62. Popovits), Oshima, I. Žofčák (79. Ntotis) - M. Trusa.
MFK: Krajčírik - Fabiš, Mrva, A. Mojžiš, Madleňák (71. Selecký) - Luterán, M. Kochan - T. Bobček (71. Gerec), Dal. Takáč (90+. Múdry), Šefčík (87. Ďungel) - Boďa.

Uverejnené: 04.12.2021 18:26:42