MFK Zemplín ukončil negatívne série, hrdinom Matej Trusa

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce ukončili sériu štyroch ligových porážok a piatich duelov bez víťazstva, keď v zápase šestnásteho kola Fortuna ligy zvíťazili v Poprade nad Liptovským Mikulášom 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal tesne pred koncom Matej Trusa, ktorý tak rozhodol, že Michalovčania sa vracajú do boja o prvú šestku.

Zverenci trénera Miroslava Nemca sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu štvrtého decembra o 15.00 hod. privítajú Ružomberok. Jesennú časť následne zakončia dvojzápasom na pôde súperov, konkrétne v Trnave a Zlatých Moravciach.

Tréner Zemplínčanov Miroslav Nemec urobil v základnej zostave oproti poslednému zápasu viacero zmien. Tentoraz z nej vynechal najskúsenejšieho hráča Igora Žofčáka, naopak, po prvýkrát v nej dostal v ligovom zápase šancu mladík Sebastián Gembický. Úvodná štvrťhodina veľa futbalovej krásy nepriniesla. Obaja súperi na štadióne Národného tréningového centra v Poprade čakali na chybu protivníka. Ako prví mohli udrieť Michalovčania, ktorí pohrozili po rohovom kope Mendeza. Po ňom sa k lopte dostal Matúš Marcin, jeho málo razantnú strelu ale Sváček pokryl. Hostia pohrozili aj o šesť minút neskôr, Gembický síce pekne prešiel cez obranu, opäť ale zakončoval málo razantne. V 38. minúte mohlo zahrmieť na druhej strane. Václavík sa dostal k lopte v pokutovom území, jeho prízemnú strelu skrotil Száraz. Na druhej strane zaujala prudká, no nepresná strela Matúša Begalu. To bolo z uzimeného prvého dejstva všetko.

Do druhého dejstva urobil tréner Michalovčanov Miroslav Nemec jednu zmenu. V šatni ostal Sebastián Gembický, ktorého nahradil Igor Žofčák. Aj tentoraz sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no iba po šestnástky. Toto dejstvo ale prinieslo rozhodne viac vzruchu v nich. Už po desiatich minútach sme boli svedkami štyroch rohových kopov, po dvoch na oboch stranách. V 57. minúte mali Michalovčania šťastie. Hlavička Jakuba Šveca aj s prispením obrancu skončila na pravej žrdi. Tá istá žrď zachránila Zemplínčanov aj o päť minút neskôr, tentoraz do nej mieril po dobrej prihrávke Richarda Bartoša Tomáš Gernát. Domáci mohli ísť do vedenia aj v 72. minúte, keď sa po spolupráci Richarda Bartoša s Václavikom dostal k lopte za obranu Adam Krčík, no netrafil ju ideálne. Za nevyužité šance prišiel trest. V 89. minúte zahral rohový kop Igor Žofčák a Matej Trusa nekompromisne hlavou rozhodol o tesnom víťazstve Michalovčanov 1:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 89. Trusa
Žltá karta: 87. Janec.
Rozhodovali: A. Somoláni - Vorel, Roszbeck; bez divákov
MFK TATRAN: Sváček - A. Krčík, D. Krčík, Hranáč, Janec – J. Švec (61. Laura), Gerát (83. Voško), Václavik, P. Pinte - T. Staš - R. Bartoš
MFK ZEMPLÍN: Száraz - D. Magda, Ranko, Artabe, Méndez - M. Begala, Oshima, Kanu (65. Popovits) - M. Marcin (90. Vaško), M. Trusa, Gembický (46. Žofčák).