Vysoká prehra michalovskej Dukly so Slovanom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali druhý zápas v rade, keď v sedemnástom kole Tipos extraligy podľahli na vlastnom ľade Slovanu Bratislava vysoko 1:6. Ich jediný gól strelil Andrej Kukuča. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v nedeľu na ľade Spišskej Novej Vsi.

V priamom súboji aj o tretie miesto v tabuľke sa hral od úvodu svižný hokej. Lepšie začali domáci, ktorí boli aktívnejší a za svoju aktivitu boli aj odmenení. Po aktivite štvrtej lajny sa dostal až pred Gudlevskisa Andrej Kukuča a prekonal lotyšského brankára. Domáci sa ale dlho z vedenia netešili. Odpoveď Slovana totiž prišla ihneď po pätnástich sekundách, keď vyrovnal Preisinger. Od tohto momentu sa hostia dostali na koňa v prvej časti boli lepším tímom. Aj oni boli za svoju aktivitu odmenení. V jedenástej minúte Takáč vypichol puk Mihalikovi, posunul ho pred bránku Rapuzzimu, ktorý prekonal Kaarlehta. Michalovčania mohli vyrovnať pri vylúčení Maiera, ich snaha ale odmenená gólom tentoraz nebola.

V úvode druhej časti sa museli zverenci Tomeka Valtonena brániť 90 sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ktorú ustáli. Hostia ale búšili aj naďalej. V 26. minúte putoval na trestnú lavicu aj Marek Mašlonka a jeho faul už potrestaný bol. Na 3:1 zvýšil svojim prvým gólom v bratislavskom drese Marcel Haščák. Keď bol hneď na to vylúčený aj Dávid Buc, michalovská lavička reagovala oddychovým časom. Ten Dukle pomohol, keďže jej hráči bez problémov ustáli oslabenie a po ňom mohli sami trikrát skórovať. V presilovke sa to ale nepodarilo Fournierovi a ani Cameranesimu a brankár hostí sa vyznamenal aj v samom závere pri šanci Romana Žitného.

V tretej tretine už hostia naplno ovládli dianie na ľade. Pomohol im k tomu ďalší gól Marcela Haščáka, ktorý v 45. minúte zvýšil už na 4:1. Michalovčania po tomto momente zapli na vyššie obrátky, snažili sa niečo s výsledkom urobiť, no pribrzdilo ich zbytočné päťminútové vylúčenie Fourniera, ktoré Slovanisti potrestali dvoma gólmi a bolo po zápase...

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Góly: 6. Kukuča (Buc) – 7. Preisinger (Gašpar), 12. Rapuzzi (Takáč), 27. Haščák (Rapuzzi) pres/1, 45. Haščák (Takáč, Rapuzzi), 52. Kytnár (Fominykh, Yogan) pres/1, 52. Gašpar (Takáč, MacKenzie) pres/1.
Vylúčení: 5:7, navyše Fournier (Michalovce) 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach, Stano – Ordzovenský, Knižka.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Ťavoda, Gajdoš, Mihálik, Stripai, Chalupa, Hájnik – Regenda, Cameranesi, Keränen – Faith, Galamboš, Mráz – Žitný, Suja, Fournier – Mašlonka, Buc, Kukuča.
HC SLOVAN: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Štajnoch – Takáč, Rapuzzi, Haščák – Gašpar, Preisinger, Jääskeläinen – Yogan, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Fominykh.

Uverejnené: 19.11.2021 20:49:51