Desaťgólové víťazstvo Iuventy v Porube

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí jedenásteho kola MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba hladko o desať gólov 31:21 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. V lige na nich čaká do konca jesennej časti ešte jedno stretnutie, keď budúcu stredu sedemnásteho novembra privítajú nováčika súťaže Stupavu. Počas nasledujúceho víkendu opäť preladia aj na európsku scénu. V nedeľu o 14.00 hod. ich totiž v ukrajinskom Ľvove čaká prvý duel tretieho kola Európskeho pohára proti tamojšej Galyčanke. Odvetný duel sa odohrá ďalšiu nedeľu, 21. novembra od 19.30 hod. v Chemkostav aréne.

Michalovčanky po týždni cestovali opäť na Moravu, kde ale tentoraz nechceli ostať prekvapené. Prispôsobili tomu úvod zápasu v Ostrave, kde zápas pevne chytili do svojich rúk. Po trojgólovej šnúre viedli v piatej minúte 3:0 a hoci sa domácim podarilo znížiť na 2:3, boli to práve Zemplínčanky, ktoré v prvom dejstve udávali tempo hry. V desiatej minúte bolo ešte 3:4, na konci druhej desaťminútovky už viedli hostky 11:7 a v 25. minúte už dokonca 14:9. Rebičová zvýšila tri minúty pred koncom prvého polčasu na 17:10, záver prvého dejstva ale patril domácim, ktoré skorigovali na 12:18.

Hostky dobre odštartovali aj druhé dejstvo a po góloch Trifunovičovej s Holejovej rýchlo viedli 20:12, po ďalšom góle Trifunovičovej viedla Iuventa v 39. minúte už o desať gólov (23:13). Michalovčanky ťažili z dobrej obrany, výbornej brankárky a rýchlych kontier. Keď po jednej z nich Dvorščáková zvýšila na 25:14, zobrala si lavička DHC Sokol oddychový čas. Bezpečným desaťgólovým vedením viedli Michalovčanky aj na začiatku poslednej desaťminútovky (28:18) a pevným krokom tak kráčali k ďalšiemu víťazstvu, keď vyhrali 31:21.

DHC Sokol Poruba - MŠK Iuventa Michalovce 21:31 (12:18)
Pok. hody: 4/4 - 5/5. Vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Friedel a Kučerka (obaja Česká republika). Divákov:
DHC SOKOL: Roháčková, Mučková, Hřebejková – V. Kučerová, Dybalová 1, Farářová, Maiwaelderová 2, Kavalová 1, Tichá 4, Polášková 5/2, Michalíková, Salašová 2, Desortová 4/2, Baumbachová 2, Novobilská, Rajová.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská - Dvorščáková 2, Štefaníková 4, Popovcová 1, Trifunovičová 3, Rebičová 4, Trúnková 3, Dulinová, Wollingerová, Holejová 3/1, Bajčiová 4, Radovićová 1, Godečová 6/4, Klučková.