Dôležité víťazstvo Dukly Ingema v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa znova vrátili na víťaznú vlnu. V zápase trinásteho kola Tipos Extraligy vyhrali na ľade Nových Zámkov 5:3 a zvíťazili tak v druhom zápase vonku v rade. O góly Dukly sa postaralo päť rôznych strelcov – Janne Keränen, Peter Galamboš, Roman Žitný, Tony Cameranesi a Stefan Fournier. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v nedeľu o 16.00 hod. privítajú Duklu Trenčín.

V Nových Zámkoch sa stretli tímy s rozdielnou formou. Zatiaľ, čo domáci „Býci“ v posledných piatich dueloch vyhrali iba raz, Michalovčania naopak vyhrali štyrikrát v posledných piatich ligových previerkach. Lepšie začali domáci, ktorí v tretej minúte mohli ísť do vedenia, Holenda ale nepretlačil puk za betóny novej michalovskej posily Devin Williamsa. Zahrmelo tak na druhej strane, keď nahodená strela Bokroša tečovaná Keränenom skončila v sieti. Nové Zámky mohli vyrovnať v desiatej minúte, keď v prečíslení Jackson našiel medzi kruhmi Farleya, jeho strela ale išla tesne vedľa michalovskej brány. Michalovčania mohli zvýšiť svoje vedenie po faule Hatalu, paradoxne však v presilovke mohli inkasovať, Šiška v prečíslení dvoch na jedného mieril do dobre postaveného Williamsa. V samom závere sa ešte americký brankár vyznamenal aj pri šanci Langkowa.

V úvode druhej tretiny mali opäť viac z hry domáci, ktorým ale pomohli nedisciplinovanosťou Michalovčania. Zámky ešte vylúčenie Žigu Pavlina nepotrestali, Šiška ale v následne presilovke o dvoch hráčov prekonal Williamsa a vyrovnal na 1:1. Michalovčania následne ustáli zbytok ďalšieho vylúčenia Pavlina a potom gólovo udreli, keď puk za chrbát Lackoviča pretlačil Peter Galamboš. O minútu neskôr opäť úradoval druhý michalovský útok. Po spolupráci Galamboša so Sujom gólovo udrel Roman Žitný (1:3). Hostia mohli dať súperovi definitívny klinec do rakvy v 46 sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ktorú ale zahrali veľmi zle a Bull po naskočení z trestnej lavice vo vlastnom oslabení znížil na 2:3.

Na začiatku tretej časti putoval na trestnú lavicu domáci Števuliak, ktorého vylúčenie potrestal utešeným gólom Cameranesi. Domáci sa mohli opäť vrátiť do zápasu pri vylúčení Macejka, presilovka však zahrali veľmi zle, čím ešte viac dostali michalovskú Duklu na koňa. Cameranesi sa ale dopustil útočného faulu a Klempa v presilovke opäť vykresal domácu iskierku nádeje. Ten istý hráč sa ale dopustil útočného faulu a v presilovke tečoval do siete puk z hokejky Bokroša Fournier. Kanadský útočník tak rozhodol o piatej výhre michalovskej Dukly zo šiesteho zápasu v rade.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 27. Šiška (Jackson) pres/2, 39. Bull (Jackson, Hatala) oslab/1, 52. Klempa (Bull, Langkow) pres/1 – 6. Keränen (Bokroš, Cameranesi), 30. Galamboš (Suja), 31. Žitný (Galamboš, Suja), 42. Cameranesi (Pavlin, Žitný) pres/1, 56. Fournier (Bokroš, Suja) pres/1
Vylúčení: 7:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, Štefik — Gegáň, Hercog. Divákov: 1037.
HC MIKRON: Lackovič -  Hatala, Bull, Ligas, Holenda, Roman, Reini, Šeliga, Hrabčák — Jackson, Šiška, Farley — Števuliak, Langkow, Klempa — Varga, Fetkovič, Barto — Mišiak, Ondrušek, Kurbatov
HK DUKLA INGEMA: Williams - Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Gajdoš — Regenda, Cameranesi, Keränen — Žitný, Suja, Galamboš — Fournier, Erkinjuntti, Kukuča — Lačný, Tibenský, Chalupa.