Presvedčivé víťazstvo MŠK Iuventa v Písku

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili aj vo svojom siedmom ligovom zápase v rade, keď v stretnutí siedmeho kola MOL ligy vyhrali na ihrisku nebezpečného TJ Sokol Písek hladko o štrnásť gólov 36:22. Najlepšou strelkyňou tímu bola sedemgólová Nikoleta Trúnková, šesť gólov zaknihovala Vladimíra Bajčiová. Zverenky trénera Jana Beňadika, ktoré sú naďalej na prvom mieste v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď budúcu sobotu privítajú ďalší tím z popredia tabuľky – DHC Plzeň. Zápas sa ale nezačne v tradičnom čase od 17.30 hod., ale už o 16.00 hod.

V prvých minútach zápasu sa oba tímy striedali vo vedení. Michalovčanky vyhrávali 1:0 po premenenej sedmičke Bajčiovej a aj 2:1, keď sa presadila Holejová. Písek však kontroval dvoma gólmi v rade a v ďalších minútach bol o krok vpredu. V trinástej minúte viedol 7:5, na čo Michalovčanky odpovedali dvoma gólmi v rade a v polovici polčasu bolo vyrovnané. Zemplínčanky sa dostali do vedenia znova v osemnástej minúte, keď Trúnková z pivota dala na 9:10. Domácim sa síce podarilo vyrovnať, no od tohto momentu začala dominovať Iuventa. Trifunovičová v 21. minúte zvýšila na 13:10, na čo reagovala lavička TJ Sokol oddychovým časom. Ten ale nepomohol. Svobodová síce znížila na 11:13, čím ale iba odštartovala štvorgólovú sériu Iuventy. Tá v poslednej minúte prvého dejstva viedla už 17:11 a polčas vyhrala 18:12.

V druhom polčase už naplno prebrala opraty duelu do svojich rúk michalovská Iuventa. Tá istým krokom kráčala k siedmemu ligovému víťazstvu. Hneď v úvode druhého dejstva štyrmi presnými zásahmi v rade natiahla svoje vedenie už na desať gólov (12:22) a hoci potom domáce viackrát skorigovali aj na sedem gólov, v pohode je hráčky držali zápas vo svojich rukách. Po góle Godečovej v úvode poslednej desaťminútovky bolo už 33:20 a de facto rozhodnuté. Michalovčanky svoje vedenie ešte natiahli a v zápase nakoniec zvíťazili presvedčivo o štrnásť gólov 36:22.

TJ Sokol Písek – MŠK Iuventa Michalovce 22:36 (12:18)
Pok. hody: 4/2 – 4/4. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Hájek a Kozler.
TJ SOKOL: Kržová, Preslová, Bezpalcová – K. Kubišová 2/1, N. Nosková 1, Brousilová, T. Pokorná 5/1, A. Velková, E. Svobodová 3, Bicanová 2, Stellnerová 1, Chlupová 4, Součková 1, Housková, Pešková 2.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 1, Štefaníková 1, Popovcová 5, Rebičová, Trifunovičová 4, Trúnková 7, Kohučová 1, Holejová 2, Wollingerová 4/1, Bajčiová 6/4, Godečová 4, Klučková 1.