Studená sprcha pre michalovskú Duklu. Prešovu podľahla 1:4

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase desiateho kola Tipos extraligy na svojom ľade s tímom HC Grotto Prešov 1:4. Ich jediný gól strelil Dávid Mudrák. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v nedeľu v Poprade.

Východoslovenské derby síce malo jasného, na ľade to ale od úvodu vidno nebolo. Michalovčania totiž nastúpili zakríknuto a už v deviatej minúte si bral ich tréner Tomek Valtonen. Hneď po ňom mohol Duklu poslať do vedenia Chalupa, sám pred brankárom ale minul. Na druhej strane Viktor Fekiač takisto sám pred Kaarlehtom prestrelil. Skóre mohol otvoriť následne aj domáci Keränen, Bespalov ho ale vychytal. Ruský brankár ale nemal nárok na strelu Mudráka z osemnástej minúty. V samom závere prvej tretiny dostal dvojitý menší trest hosťujúci Magdolen.

Domáci však nezačali druhú tretinu ideálne. Hneď v jej úvode zle striedali a bolo po presilovke. O päť sekúnd na to išiel na trestnú lavicu aj Regenda a Prešov v presilovke štyroch proti trom vyrovnal Jánosom Vašom. Domáci mohli odpovedať pri vylúčení Baču, presilovku ale zahrali zle a hosťujúci obranca ihneď po jej skončení poslal svojich do vedenia. Potom dal o sebe zase raz vedieť domáci Fournier, ktorý dostal dva menšie tresty a v presilovke Prešov opäť trestal, keď sa presadil Charbonneau.

Hostia sa týmto dostali na koňa a opraty zápasu už z rúk nepustili. V tretej časti pridal svoj druhý gól v zápase Matej Bača a bolo de facto rozhodnuté. Michalovčania sa ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, no tento deň nebol ich. Prešovčania nakoniec zvíťazili zaslúžene 4:1 a nielenže uťali svoju sériu štyroch prehier v rade, ale zrušili aj rovnakú sériu víťazstiev michalovskej Dukly.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Grotto Prešov 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 18. Mudrák (Cameranesi, Keränen) – 23. Vas (Ružička) pres/1, 29. Bača (V.Fekiač, Charbonneau), 33. Charbonneau (Šimun) pres/1, 45. Bača (Šimun, Turan)
Vylúčení: 7:5, Fournier (Michalovce) 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Štefik - Jurčiak Ordzovenský. Divákov: 646.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, A. Stripai, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda - Keränen, Cameranesi, Žitný - Kukuča, Erkinjuntti, Fournier - Galamboš, Suja, Regenda - Chalupa, Tibenský, Mašlonka
HC GROTTO: Bespalov - Bakala, Rajnoha, Fekiač, Ružička, Bača, Turan, Miškuf, Lalík - Krasničan, Čacho, Charbonneau - Nauš, Vas, Sýkora - Magdolen, Zagrapan, Jokinen - Klíma, V. Fekiač, Šimun.

Uverejnené: 22.10.2021 20:39:11