files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Nové biblioboxy rozšíria služby knižníc v kraji

V šiestich knižniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja pribudnú nové biblioboxy. Vrátenie kníh tak bude po novom jednoduchšie aj v prípade, keď bude knižnica zatvorená.

Košický samosprávny kraj sa snaží návštevníkov knižníc motivovať k čítaniu rôznymi spôsobmi a v čase pandémie. Najnovšie im chceme ukázať pohodlnejšiu a jednoduchšiu cestu vrátenia publikácií. Už v  týchto dňoch prebieha inštalácia biblioboxov kraji, prvý z nich budú môcť východniari využívať od 20. októbra v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave.  Verím, že čitatelia našich knižníc privítajú túto možnosť najmä teraz, v dobe kedy je potrebné dbať na vyššiu spoločenskú opatrnosť, ohľaduplnosť a zdravie,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Biblioboxy pribudnú v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, Zemplínskej knižnici v Trebišove, Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach, Knižnici pri Kultúrnom centre v Kráľovskom Chlmci, knižnici v rámci Spišského kultúrneho centra a v knižnici v Spišskej Novej Vsi. Na ich nákup župa prispela sumou viac ako 25-tisíc eur. Zakúpené biblioboxy sú určené na prevádzku v interiéri aj v exteriéri. Ich vnútro je vybavené tak, aby sa knihy pri vhadzovaní nepoškodili. Biblioboxy čitatelia nájdu pred vchodmi do budov knižníc. Takýmto spôsobom budú môcť vrátiť vypožičané knihy, časopisy a iné dokumenty 24 hodín denne, 7 dní v týždni. „Obmedzovanie služieb počas pandémie nás presvedčilo o nutnosti skvalitňovať dostupnosť našich služieb pre širokú verejnosť. Aj pre to sme túto možnosť s radosťou využili, prínosná nebude len pre čitateľov knižníc, ale aj pre ich zamestnancov. Verím, že podobné inovácie budeme v knižniciach v spolupráci so zriaďovateľom postupne zavádzať aj v budúcnosti,“ poznamenala riaditeľka Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave Iveta Kyselová. Vrátenie kníh prostredníctvom bibblioboxu môžu čitatelia využiť napríklad v prípade, ak je knižnica zatvorená. Služba bude v každej knižnici poskytovaná bezplatne.Uverejnené: 22.10.2021 10:34:00 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.