Dukla zdolala aj Spišiakov. Gól strelil aj brankár Kaarlehto!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase siedmeho kola Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Spišská Nová Ves 3:1 a v priebežnej tabuľke sa predrali už na druhé miesto. Dvakrát sa strelecky presadil obranca Miroslav Macejko a v power-play zaznamenal gól brankár Karolous Kaarlehto!

Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia v piatok na ľade Liptovského Mikuláša, doma budú hrať opäť v nedeľu sedemnásteho októbra, kedy o 16.00 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Východoslovenské derby nemalo ten správny hokejový náboj. Od úvodu sa oba tímy skôr zameriavali na defenzívu, v ofenzíve toho veľa vymyslieť nedokázali. V piatej minúte vyskúšal pozornosť michalovského brankára Kaarlehta Ščurko. Na druhej strane Regenda tiesnený nezakončil presne. Domáci mohli ísť do vedenia po faule Petrgrave, presilovku ale zahrali katastrofálne. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal po jej skončení Fournier, ktorý ale netrafil puk pred odkrytou bránkou. Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Naďalej dominovali defenzívy. Hostia sa mohli dostať do vedenia po faule Mudráka, presilovku však nevyužili a rovnako pochodili po faule Džugana aj domáci. Tí ale zostali v tlaku a v 32. minúte sa ujala strela Miroslava Macejka. Michalovský bek bol pri chuti a o dve minúty na to sa tešil opäť, keď prekonal Suráka po druhýkrát. Hostia mohli odpovedať po faule Fourniera, presilovka však opäť zahrali zle.

Presilovke nešli ani jednému tímu. Michalovčania mohli definitívne rozhodnúť hneď v úvode , keď bol vylúčený Petgrawe, opäť ale nič z prevahy o jedného hráča nevyťažili. Hostia tak cítili šancu zdramatizovať výsledok, čo sa im podarilo v 51. Minúte, keď konečne využil presilovku Marco Halama. Bol to ale jediný ofenzívny moment Spišiakov, čo na body rozhodne nestačilo. V samom závere išli do rizika, odvolali brankára Suráka, power-play ale zahrali zle a inkasovali po tretíkrát. Šťastným strelcom bol brankár michalovskej Dukly Karolus Kaarlehto, ktorý ako štvrtý golman skóroval v slovenskej extralige

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 32. Macejko (Galamboš, Regenda), 34. Macejko (Kukuča, Suja), 60. Kaarlehto – 51. M. Halama (Giľák, Ščurko) pres/1.
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Kalina - Šoltés, Ordzovenský. Divákov: 726.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto (60. Vojvoda) - Macejko, Bokroš, Valtola, Pavlin, Ťavoda, Mudrák, Stripai - Žitný, Cameranesi, Keränen - Kukuča, Erkinjuntti, Fournier - Galamboš, Suja, Regenda - Chalupa, Tibenský, Mašlonka.
HK: Surák – Malina, Petgrave, Ordzovenský, Romaňák, Matúš Chovan, Česánek, Grec – B. Rapáč, Kuru, Štrauch – Ščurko, M. Halama, Vrábeľ – Giľák, Tyczynski, Černý – Hamráček, Vartovník, Džugan – G. Olejník.

Uverejnené: 10.10.2021 19:01:47