files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Zaujímavá stávka pred začiatkom Tipos Extraligy

Najvyššia hokejová súťaž TIPOS EXTRALIGA vstupuje od piatka 24. septembra do svojho 29. ročníka. Aj v novej sezóne chce potvrdiť pozíciu lídra medzi slovenskými športovými súťažami v sledovanosti či zavádzaní moderných technológií. Šancu opäť dostanú mladíci. Kluby si uvedomujú, že na ich pleciach je aj budúcnosť slovenského hokeja.

V TIPOS EXTRALIGE bude opäť účinkovať dvanásť mužstiev. Do súťaže už nezasiahne maďarský účastník z Miškovca. Nováčikom ligy je Spišská Nová Ves. Na extraligovej mape už nefiguruje ani Detva, klubová licencia sa presunula do Prešova. Každý tím odohrá v základnej časti TIPOS EXTRALIGY po päťdesiat zápasov. Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát, dvakrát doma a dvakrát vonku. S regionálnymi rivalmi odohrá každý tím navyše ďalšie dva zápasy.

Náročný rok

Kluby TIPOS EXTRALIGY majú za sebou náročný rok. Predošlú sezónu, na konci ktorej sa z majstrovského titulu radovali hráči HKM Zvolen, zvládli len vďaka obetavosti majiteľov klubov a predovšetkým podpore partnerov, najmä národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, keďže im vypadol jeden z dôležitých zdrojov príjmov – vstupné. S výnimkou zopár zápasov sa takmer celý ročník odohral bez prítomnosti fanúšikov na tribúnach. V súčasnosti zástupcovia klubov veria, že stretnutia uvidí naživo čo najviac divákov a budú mať tú správnu atmosféru.  „Kluby sú pripravené popasovať sa s ďalšou výzvou. Z pohľadu partnerov je dôležité, aby fanúšikovia boli na tribúnach. Samozrejme, prvoradá bude bezpečnosť všetkých aktérov, nechceme nikoho ohrozovať a nechceme, aby zimné štadióny boli epicentrami šírenia koronavírusu. Našťastie, partneri pochopili vážnosť situácie a naďalej nás podporujú. V predošlých dňoch sa kluby mohli zapojiť do výzvy Fondu na podporu športu a získali spätne časť kompenzácií za prvý polrok 2021. Dúfame, že nasledujúca sezóna sa odohrá bez vážnejších komplikácií. Robíme všetko preto, aby sa nový ročník odohral podľa pripraveného harmonogram a najlepšie aj s fanúšikmi na tribúnach,“ hovorí riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdi.

Generálnym partnerom naďalej Tipos

Partnerom najvyššej hokejovej súťaže je naďalej národná lotériová spoločnosť TIPOS. Aj financie od generálneho partnera ligy pomohli klubom preklenúť zložité obdobie. Minuloročná sezóna bola ťažká. Hráčom chýbali diváci na tribúnach, kluby zažívali ťažkú situáciu aj z pohľadu výpadku financií pre neúčasť divákov. Preto som hrdý na to, že to bola práve spoločnosť TIPOS, ktorá v minulom roku ukázala, že stojí za slovenským hokejom aj v ťažkých časoch. Čo môžem pred štartom novej sezóny TIPOS Extraligy tejto najvyššej slovenskej hokejovej súťaži zaželať, sú tisíce fyzicky prítomných fanúšikov na zápasoch, ktorí držia palce a s napätím čakajú na výsledky hry hráčov, ktorí na ľade vydajú maximum. Pretože to sú skutočné emócie. A ja za spoločnosť TIPOS ako najväčšieho donora športu na Slovensku môžem sľúbiť, že aj tento rok budeme stáť pri slovenskom hokeji,“ povedal pred štartom sezóny Stanislav Molnár, člen predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie produktov spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je generálnym partnerom TIPOS Extraligy.

 

Vynovená aplikácia I štatistiky pre kluby

Najvyššia slovenská hokejová súťaž by mala byť aj v novej sezóne dramatická. Dianie v kluboch naznačuje, že bude ešte zaujímavejšia ako predošlá. Hráči i fanúšikovia sú už hladní po súťažných zápasoch. Pre fanúšikov sú pripravené aj viaceré aktivity. Pred začiatkom novej sezóny prešla veľkými zmenami aplikácia TIPOS EXTRALIGY. Prvá aplikácia športovej súťaže v strednej Európe je opäť modernejšia a interaktívnejšia. Fanúšikovia prostredníctvom nej môžu získavať aj rôzne ceny, ktoré venujú partneri súťaže. Nechýba populárna fantasy liga, v ktorej sa fanúšikovia menia na manažérov a zostavujú si svoje tímy. Súčasťou aplikácie sú aj live výsledky zo zápasov TIPOS EXTRALIGY, ale aj štatistiky, tabuľky, zaujímavé informácie zo zákulisia ligy či odkazy na multimediálny odkaz. V aplikácii sa budú objavovať počas sezóny aj zaujímavé dáta zo systému InStat. Asociácia profesionálnych hokejových klubov v spolupráci s klubmi zabezpečila z extraligových zápasov podrobné štatistiky. Je to ďalší krok k výchove a rozvoju hráčskych schopností. InStat bude od začiatku sezóny zaisťovať podrobné analýzy zo všetkých zápasov TIPOS EXTRALIGY. „Sme radi, že sa nám tento projekt podarilo zrealizovať. Tréneri a odborníci dostávajú významný nástroj, ako správne analyzovať svoj tím a najmä z dlhodobého hľadiska môžu sledovať vývoj jednotlivých hráčov a ich prínos pre mužstvo,“ hovorí Aneta Büdi. Systém InStat zhromažďuje dáta z celého sveta, zo všetkých zápasov vytvára podrobné štatistiky, grafy a analýzy.

Stávka Mešára s Nemcom

Kluby TIPOS EXTRALIGY vychovávajú aj budúcich reprezentantov. Už v minulom ročníku dostali priestor viacerí mladíci, vekom ešte dorastenci. Vynikali medzi nimi predovšetkým Šimon Nemec a Filip Mešár. Obaja budú dôležitými súčasťami nitrianskeho a popradského klubu aj v novej sezóne. Na prahu novej sezóny na tlačovej konferencii uzavreli zaujímavú stávku. Keďže vzhľadom na odlišné herné pozície sa veľmi nemôžu porovnávať v rôznych štatistikách, stavili sa, komu z nich narastie viac od prvého vhadzovania TIPOS EXTRALIGY do konca roka počet sledovateľov v aplikácii súťaže. Víťaz stávky získa finančnú prémiu 5000 eur, ktorú môže prerozdeliť podľa vlastného uváženia medzi mládežnícke tímy svojho klubu.

DÔLEŽITÉ DÁTUMY SEZÓNY 2021/2022 V TIPOS EXTRALIGE
1. kolo základnej časti: 24. septembra 2021
Záverečné kolo základnej časti: 15. marca 2022
Začiatok predkola play-off: 18. marca 2022
Začiatok štvrťfinále: 25. marca 2022
Najneskorší termín pre spoznanie nového majstra: 7. mája 2022Uverejnené: 22.09.2021 21:29:35 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.