Dukla Ingema neuspela v Prešove a v pohári končí

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali vo svojom treťom vystúpení v Slovenskom pohár, keď vo vynovenej prešovskej aréne nestačili na domáci HC Grotto, ktorému podľahli 1:3. Ich jediný gól zaznamenal Roman Žitný. Michalovčania obsadili v základnej skupine tretie miesto a do semifinále nepostúpili. Zápas v Prešove bol pre nich generálkou na ligu. Prvé kolo odohrajú v piatok 24. septembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Nové Zámky.

Hlavní arbitri nasadili v prvom stretnutí vo vynovenej prešovskej aréne od úvodu prísny meter, na ktorý doplatili už v prvej šesťminútovke vylúčeniami až piati hráči, traja domáci a dvaja hostia. V nerovnovážnom stave sa ale nič podstatné neudialo. To sa udialo až v dvanástej minúte, kedy semifinále pohára priblížil pre Prešovčanov Tommi Jokinen – 1:0. Z veľmi podobnej akcie a strely spomedzi kruhov mohol skórovať aj Charbonneau, tentoraz ale Kaarlehto jeho strelu vyrazil. Domáci druhý gól nedosiahli ani pri následnom vylúčení Adama Stripaia, a tak sa prvá tretina skončila ich tesným víťazstvom.

Druhá tretina sa hrala v o dosť svižnejšom tempe, chýbalo jej ale korenie – góly. Michalovčania si do nej preniesli viac ako minútovú presilovku po faule Klímu, vyrovnanie ale z nej nevyťažili. To isté sa stalo aj pri vylúčení Ľalíka, keď Bespalov v bránke HC Grotto opäť odolal. Na druhej strane sa neskončil gólom brejk Sýkoru s Viktorom Fekiačom. V 33. minúte sa vyrovnaním neskončil ani brejk Jakuba Suju a Bespalov odolal aj pri koncovke Dávida Hájnika.

Brankár Prešova sa vyznamenal aj v úvode tretej tretiny, keď efektne lapačkou zachytil strelu Žitného. V 48. minúte sa ale predsa len michalovský útočník presadil a vyrovnal na 1:1. Tým ale iba odštartoval ďalší nápor domácich, ktorí už po jedenástich sekundách znova viedli, po tom, čo Kaarlehta prestrelil Viliam Čacho. No a definitívu pre postup Prešova do vyraďovacích bojov pohára stanovil o ďalšiu minútu neskôr efektnú strelou Dávid Ružička. Oba tímy si následne ešte vypracovali niekoľko šancí, vynovená prešovská aréna vydelila aj statočnú bitku medzi Sujom s Turanom, no ďalšieho gólu sa už nedočkala. Do semifinále Slovenského tak postúpil Prešov s HC Košice, Michalovčania v ňom po dvoch prehrách končia.

HC Grotto Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 12. Jokinen (V. Fekiač), 48. Čacho (Welychka, Charbonneau), 50. Růžička (T. Klíma) – 48. Žitný.
Vylúčení: 9:7, navyše Kaarlehto (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali:  Kalina, Smerek – Homola, L. Beniač. Divákov:
HC GROTTO: Bespalov – Růžička, Bača, Bakala, Rais, Ľalík, D. Jendroľ, O. Turan – Welychka, Čacho, Charbonneau – T. Klíma, V. Fekiač, Šimun – J. Sýkora, Zagrapan, Jokinen – Krasničan, Miškuf, Magdolen – P. Halama.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto – V. Mihálik, Mudrák, Valtola, Bokroš, Macejko, Ťavoda, A. Stripai, F. Gajdoš – Erkinjuntti, Suja, Keränen – Žitný, Cameranesi, Regenda – D. Hájnik, Galamboš, Chalupa – Kukuča, Tibenský, Mašlonka.