Prvá porážka v pohári, michalovská Dukla prehrala v Košiciach 2:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli vo svojom druhom zápase Slovenského pohára prvú porážku, keď v košickej Steel aréne podľahli domácemu HC hladko 2:5. Michalovčania po prvej tretine prehrávali 0:2, gólmi Mihálika a Suju ale zrovnali. V tretej tretine však prišli tri gólové údery domácim, ktorí si tak do tabuľky pripísali prvé body. Zverenci trénera Tomeka Valtonena zakončia svoje účinkovanie v základnej skupine Slovenského pohára v nedeľu na ľade Prešova (začiatok o 17.00 hod.).

V košickej Steel aréne začali lepšie domáci „oceliari“. Tí sa tešili z gólu už po 41 sekundách, keď prihrávku Romančíka na gól pretavil Rus Pereskurjakov. Následne zaujala pästná výmena Cibáka s Mašlonkom, po ktorej obaja putovali pod sprchy. V piatej minúte hostia získali možnosť presilovky po zlom striedaní Košičanov, tú ale zahrali veľmi zle. Oveľa lepšie sa darilo v prevahe o jedného hráča domácim, ktorí v trinástej minúte zásluhou Lapšanského využili vylúčenie Mudráka a viedli 2:0.

V úvode druhej časti Zemplínčania bez ujmy prežili vylúčenie Žitného, následne mohli udrieť, Košarišťan si ale poradil so šancami Chalupu aj Keränena. Tlak Michalovčanov naberal na obrátkach. Pomohla im k tomu aj tridsaťsekundová presilovka o dvoch hráčov, pri ktorej dvakrát nepresne mieril Erkinjuntti. Po návrate Mareka Slováka sa ďalšieho faulu dopustil Romančíka a Michalovčania získali ďalšiu presilovku o dvoch hráčov. Tú síce nevyužili, z následného tlaku ale od modrej presne namieril ich kapitán Vladimír Mihalik, ktorý strelil kontaktný gól. Hostia vycítili šancu na vyrovnanie. Z presilovky po faule Milého ešte nič nevyťažili, následne vylúčenie Michala Chovana už ale potrestal dvanásť sekúnd pred koncom druhej časti Jakub Suja.

Tretie tretina už nebola na dramatické momenty taká bohatá, ako predošlá. Oba tímy sa zameriavali predovšetkým na defenzívu a ich cieľom bolo hlavne neinkasovať. Odkliať bránkovisko mohli najskôr Košičania, ktorí získali po faule Suju presilovú hru. Tú po minúte premenil svojim druhým gólom v zápase Adam Lapšanský, ktorý sa opäť presadil v presilovke. Hneď na to putoval na trestnú lavicu domáci Novota. Michalovčania aj napriek obrovskému tlaku nevyrovnali. Šesť minút pred koncom zle striedali a domáci získali možnosť na definitívny klinec do rakvy. Ich prevaha sa ešte zvýšila po faule Kukuču, po ktorom mali 21 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Kukuča navyše inkasoval dvojitý menší trest za hru vysokou hokejkou, čím definitívne zahatal šance svojho tímu na vyrovnanie. Košičania presilovku o dvoch hráčov využili už po trinástich sekundách Bellušom, ktorý ich tak opäť poslal do dvojgólového vedenia. A neostalo iba pri tom. Domáci totiž naďalej do svojho súpera búšili, čoho výsledkom bol ďalší gól v michalovskej sieti, keď skóre pečatil na 5:2 Klhúfek.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Góly: 1. Pereskokov (Romančík), 13. Lapšanský (McPherson, Saucerman) pres/1, 52. Lapšanský (Saucerman, Slovák) pres/1, 57. Belluš (Tansey) pres/2, 59. Klhůfek (Belluš) pres/1 – 33. Mihalik (Keränen, Erkunjuntti), 40. Suja (Galamboš) pres/1.
Vylúčení: 9:8, navyše Cibák a Mašlonka 5+DKZ bitka. Presilovky: 4:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: V. Snášel ml., Rojík — Ordzovenský, Stanzel.
HC: Košarišťan - Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl, Jacko, Novota, Ragan — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Klhůfek — Lapšanský, Havrila, Belluš — Milý, Kiss, Frič.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto — Mudrák, Mihalik, Bokroš, Valtola, Macejko, Gajdoš, Stripai — Keränen, Cameranesi, Erkinjuntti — Hajnik, Suja, Žitný — Kukuča, Galamboš, Regenda — Mašlonka, Tibenský, Chalupa.