Michalovská Dukla začala púť pohárom víťazstvom v Martine

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo svojom prvom zápase B. skupiny Slovenského pohára na ľade prvoligového Martina hladko 5:1. Góly do siete tímu od Turca postupne zaznamenali Pavol Regenda, Tomáš Bokroš, Roman Žitný, Janne Keränen a gólovo sa presadil aj odchovanec martinského hokeja Peter Galamboš. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa ihneď zaradili na prvé miesto v tabuľke. V skupine ešte odohrajú dva zápasy. Vo štvrtok sa v Steel aréne predstavia proti Košiciam, no a v nedeľu ich čaká duel v Prešove.

Michalovčania mohli najskôr skórovať pri vylúčení ich bývalého spoluhráča Lukáša Toma, potrestali ale až ďalšie vylúčenie Francúza Gagnona. Skóre duelu otvoril v presilovke Pavol Regenda. Na začiatku druhej tretiny vyrovnal po asistencii ďalšieho „exmichalovčana“ Jakuba Lineta Burzík, na viac sa ale prvoligista nezmohol. Michalovčania dorazili zápas na svoju stranu ešte v druhej tretine, keď sa gólovo presadili Bokroš so Žitným. V tretej časti ešte navýšili ich víťazstvo Keränen s Galambošom.

HK Martin - HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 22. Burzík (Linet, Gagnon) – 9. Regenda (Cameranesi), 29. Bokroš (Kukuča, Galamboš), 39. Žitný (Suja, Gajdoš), 52. Keränen (Mudrák, Mihalik), 53. Galamboš (Regenda, Kukuča).
Vylúčení: 6:3. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Vido – Synek, Jurčiak. Divákov: 500.
HK: Glosár - Charvát, Pacalaj, Lavička, Gagnon, Burzík, A. Bartoš, Dvořák, Tokarev - Nauš, Murček, Poliaček - Toma, Dírer, Juščák - Smidžár, Linet, Nižnikov - Cerda, Babka, Ďurina.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Mihalik, Mudrák, Valtola, Bokroš, Macejko, Gajdoš, Stripai - Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen - Mráz, Suja, Žitný - Kukuča, Galamboš, Regenda - Chalupa, Tibenský, Mašlonka - Hájnik.

Ďalší zápas B. skupiny: HC Košice - HC Grotto Prešov 2:5