Iuventa druhopolčasovým uragánom zdemolovala Most

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v šlágri druhého kola MOL ligy na pôde jej aktuálneho víťaza DHK Baník Most 27:25 a na severe Čiech tak triumfovali znova po piatich rokoch! Strelecky sa najviac darilo pivotke Ivane Godečovej, ktorá zaznamenala sedem gólov. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie predstavia doma, keď v predohrávanom stretnutí tretieho kola privítajú v piatok sedemnásteho septembra o 17.30 hod. poľského nováčika KPR Ruch Chorzów.

V úvode zápasu sa skóre prelievalo ako na hojdačke. Otvorila ho domáca Mikulčíková, na ktorej presný zásah odpovedala Rebičová. Godečová dvoma presnými zásahmi poslala Iuventu po prvýkrát do vedenia (4:3), Most vak takisto odpovedal dvoma gólmi v rade a v dvanástej minúte viedol 5:4. Následne upravila Stříšková už na dvojgólový rozdiel a keď Holanová dala v šestnástej minúte na 7:5, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Hneď po ňom Godečová s Rebičovou zrovnali na 7:7, bol to ale český majster, ktorý naďalej viedol. V 24. minúte po presnej strele Stříškovej bolo už 13:10 a po presnej strele Cholevovej minútu pred koncom polčasu 15:12. Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Michalovčankám, konkrétne Holejovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 15:13.

V druhom polčase sa prehnal mosteckou halou michalovský uragán. Holanová síce otvorila jeho skóre, tým ale iba odštartovala osemgólovú šnúru Iuventy. Streleckému apetítu jej hráčok neuškodil ani domáci oddychový čas, aj po ňom totiž naďalej diktovali tempo hry, keď v 41. minúte po presnej strele Godečovej viedli o päť gólov 21:16. Päťgólový náskok si držali aj v 48. minúte, kedy sa presadila Wolingerová (19:24). Most síce odpovedal troma gólmi v rade, neomylná Bajčiová z pokutového hodu ale opäť Michalovčanky ukľudnila a tie dotiahli nervózny duel do víťazného konca. Na pôde svojho najväčšieho rivala v MOL lige tak vyhrali znova po piatich rokoch!!!

DHK Baník Most - MŠK Iuventa Michalovce 25:27 (15:13)
Pok. hody: 2/0 - 6/6. Vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: Horáček a Novotný. Divákov:
DHK BANÍK: Janssen, Mullnerová - Andrýsková 2, Borovská 3, Eksteinová 2, Cholevová 7, Korešoví 2, Kostelná, Manáková 1, Mikulášková, Mikulčíková 1, Pokorná, M.Poláková 3, Smetková, A. Stríšková 4, Šutranová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková, Štefaniková, Popovcová 2, Rebičová 4, Trifunovičová, Dulinová, Holejová 3, Wollingerová 3/1, Bajčiová 6/5, Radovičová 1, Godečová 7, Klučková, Aspridu. Trúnková 1.