V Slovnaft Cupe ďalej Michalovce, aj lídri druhej a tretej ligy

Tento týždeň sa odohrali zápasy druhého kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa predstavili aj piati zástupcovia Zemplína. Úspešní boli traja.

Fortunaligový MFK Zemplín Michalovce sa síce vo Veľkom Šariši potrápil a po remíze 2:2 musel s Tatranom Prešov absolvovať pokutové kopy, v nich bol ale úspešnejší a postúpil do tretieho kola, kde ho čaká štvrtoligový Sabinov. Ten zvíťazil vo Veľkej Lomnici 3:1.

Darilo sa aj nečakanému lídrovi druhej ligu FK Humenné, ktorý zvíťazil po štyroch góloch v druhom polčase v Čani 4:0. Hetrikom sa zaskvel Peter Šuľák, jeden gól pridal Jozef Šimon Turík. Humenčania sa v treťom kole predstavia v Medzeve. Do tretieho kola postúpil aj líder tretej ligy Východ MFK Vranov nad Topľou. Ten si po dvoch góloch v rozpätí piatich minút poradil s druholigovým Trebišovom, ktorý porazil 2:1. Slavoj sa síce v prvom polčase ujal vedenia zásluhou Straczeka. Daniel Hreha a Jakub Straka ale v druhom dejstve otočili priebeh duelu v prospech MFK. Nedarilo sa ani Pavlovciam nad Uhom, ktoré vypadli v súboji dvoch štvrtoligistov. V Medzilaborciach síce zverenci trénera Jaroslava Dargaja viedli po góloch Jakubova s Gužiňákom 2:0, domáci však vyrovnali a na pokutové kopy vyhrali 4:1. Práve v Medzilaborciach sa v treťom kole predstaví Vranov nad Topľou. Zápasy tretieho kola by sa mali hrať okolo stredy 22. septembra.