files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Iuventa vo Váci s dvoma tvárami

Tretiu hernú previerku počas letnej prípravy absolvovali v závere týždňa hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Dvanásťnásobný slovenský majster sa predstavil na Dunajskom pohári v maďarskom Váci, kde sa prezentoval v negatívnom, aj pozitívnom smere.

Najskôr mu domáci NKSE uštedril devätnásťgólovú facku (42:23). V zápase o tretie miesto sa ale zverenky trénera Jana Beňadika spamätali a po výhre 35:28 nad ambicióznym nováčikom maďarskej ligy Vasas SC skončili na kvalitne obsadenom turnaji na bronzovej pozícii. „Piatkový zápas s domácimi nám fakt nevyšiel. Ani si nepamätám zápas, kedy to všetko spadlo tak ako teraz a vôbec ničím sme sa nevedeli chytiť. Museli sme si to odtrpieť až do samotného konca. V sobotu proti Vasasu sme sa postupne zlepšovali a v samom závere sme mali najlepší úsek, ktorým sme strhli duel na svoju stranu. Bude dôležité, ako sa od toho odrazíme do ďalších zápasov. Je len na nás, ako sa budeme prezentovať ďalej,“ poznamenal na margo vystúpenia v Maďarsku tréner MŠK Iuventa Beňadik, ktorého zverenky získali druhé medailové umiestnenie v rade, keď pred týždňom obsadili na ďalšom kvalitne obsadený turnaji Stadtwerk Cup vo švajčiarskom St. Gallene druhé miesto.

Michalovčanky tak majú za sebou aj tretiu hernú previerku pred začiatkom sezóny. Štvrtú absolvujú túto stredu a vo štvrtok dvojzápasom na ihrisku nováčika MOL ligy, poľského Ruchu Chorzów. Pred úvodným ligovým duelom v sobotu štvrtého septembra s Hodonínom im nakoniec ešte pribudla jedna herná previerka. „Generálku absolvujeme štvrtok druhého septembra na pôde maďarskej Kisvárdy,“ informuje nás Beňadik. Podľa jeho slov je dôležitý aj fakt, že v každom zápase zaberie nejaká iná hráčka. „Dáva nám to väčšie možnosti, no na druhej strane, v zápase s Vácom sa nedokázal chytiť nikto. Pre mňa toto bolo zarážajúce, že v predošlých zápasoch nás vždy niekto herne potiahol. Proti Vácu sa nechytil vôbec nikto. Je to ale zatiaľ v pohode. Dievčatá si stále hľadajú svoje miesto. Do zápasového diania sme zapojili Paťu Wollingerovú, v Maďarsku už hrala aj Hela Ryšánková, ktorá je po operácii kolena. V Chorzówe by už mala hrať aj Valéria Dulinová, takže nateraz jedinou hráčkou so zdravotnými problémami je Lívia Klučková,“ dodáva na záver tréner MŠK Iuventa.

PETER BRENDZAUverejnené: 23.08.2021 18:16:34 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.