MFK Zemplín v príprave s prvým víťazstvom, Lipany zdolal 3:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v príprave prvé víťazstvo, keď v Petrovciach nad Laborcom zdolali treťoligový ŠK Odeva Lipany hladko 3:0. Dva góly vsietil Matej Trusa, tretí pridal striedajúci Méndez. Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania už túto sobotu v Širokom, kde ich čaká popredný celok druhej ligy ŽP Podbrezová.

Tréner Miroslav Nemec mal na prípravný duel s treťoligistom k dispozícii už aj po zranení laborujúcich stopérov Filipa Vaška s Erikom Šuľom. Na prvej strane obrany nastúpil Juraj Kotula (v minulosti hrával v Slovane Bratislava, či Senici, naposledy v Brne), v strede poľa nastúpili zase Srb Stefan Veličkovič a slovenský mládežnícky reprezentant Sebastián Gembický. K dispozícii už bol aj brankár Benjamín Száraz, ktorý prichádza na hosťovanie z Dunajskej Stredy. Michalovčania mali síce slabší úvod do zápasu a podržať ich musel aj Száraz, postupne ale začali preberať iniciatívu a v 24. minúte ich poslal do vedenia Matej Trusa. V druhom polčase michalovský útočník navýšil vedenie svojho tímu, tretí gól pridal Alejandro Méndez. V samom závere mohol znížiť Vladimír Pyda, ktorý bol ešte minulý týždeň v Michalovciach na skúške, Tomáš Dráb ho ale v čistej šancu vychytal.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Odeva Lipany 3:0 (1:0)
Góly: 24. a 57. M. Trusa, 74. Méndez
MFK ZEMPLÍN: Száraz (46. T. Dráb) – Kotula, F. Vaško, Šuľa, M. Vojtko (82. J. Sova) – Neofytidis (46. Veličkovič) – D. Magda (74. Gembický), M. Begala (62. Bujňaček), Oshima (88. Mich. Tóth), Kvocera (62. Méndez) – M. Trusa (76. Z. Záhradník).

Uverejnené: 30.06.2021 21:17:59