Tesná prehra MFK Zemplín na pôde nováčika Fortuna ligy

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali vo svojom prvom prípravnom stretnutí pred novou sezónou na pôde nováčika Fortuna ligy MFK Liptovský Mikuláš 1:2. Po bezgólovom prvom polčase sa domáci ujali dvojgólového vedenia. To skresal v poslednej minúte Ntotis. Zverenci trénera Miroslava Nemca vonku odohrajú aj druhý prípravný duel, keď sa v utorok od 17.00 hod. predstavia na pôde nováčika druhej ligy FK Humenné.

Nový tréner Zemplínčanov Miroslav Nemec vynechal zo zostavy viacerých nosných hráčov. Chýbal kapitán Žofčák, ako aj reprezentanti do 21 rokov Trusa s Vojtkom, rekonvalescent po zranení Martin Kolesár a takisto aj zranený Oshima. Na druhej strane, v základnej zostave sa objavili skúšaní hráči Samuel Monday Ayinoko a Erik Šuľa. Ďalší skúšaní hráč, Čech Nicolas Moravčík bol medzi náhradníkmi. Nemec dal príležitosť aj viacerým dorastencom. Jeden z nich, šestnásťročný útočník Zoran Záhradník hral dokonca v základnej zostave.

V Liptovskom Mikuláši padali góly až v druhom polčase. V 71. minúte z pokutového kopu otvoril skóre domáci kanonier Richard Bartoš. Ten pridal aj druhý svojho tímu v 87. minúte. V nadstavenom čase znížil striedajúci Ntotis, ktorý tak upravil na konečných 1:2 v neprospech Zemplínčanov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)