MFK Zemplín zlyhal v efektivite. So Sereďou iba remizoval 2:2

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v predposlednom deviatom kole nadstavbovej časti o udržanie sa vo Fortuna lige doma s tímom ŠKF Sereď 2:2 (1:1). Ich góly zaznamenali Filip Vaško a Takuto Oshima. Michalovčania pred posledným kolom majú istotu toho, že neskončia poslední, aktuálne im ale patrí jedenáste miesto, ktoré by ich poslalo do baráže o Fortuna ligu. V poslednom kole nastúpia budúcu sobotu na pôde už istého vypadávajúceho FC Nitra.

Michalovčania nevstúpili do nesmierne dôležitého zápasu ideálne. V ofenzíve sa trápili vo finálnej fáze, v defenzíve zase robili ľahké chyby. Po slede viacerých sa v šiestej minúte dostal k lopte hosťujúci Jureškin, ktorý preloboval zle vybiehajúceho Drába a otvoril skóre duelu. Domáci mohli vyrovnať o šesť minút neskôr, Vojtko však mieril z dobrej pozície nad. Následne prišli chvíle brankára ŠKF Ayotundeho, ktorý najskôr zneškodnil hlavičku Trusu a potom aj strelu Oshimu. V štyridsiatej minúte si po akcii Lačného skoro strelil vlastný gól Filip Vaško, nakoniec lopta išla tesne vedľa a Sereď zahrával rohový kop. V nadstavenom čase prvého polčasu prišla ďalšia chvíľa Michalovčanov. Na rohový kop Žofčáka najvyššie vyskočil Filip Vaško a presnou hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Strelený gól Zemplínčanov nabudil a v druhom dejstve boli oveľa aktívnejší. Išli za druhým gólom a postupne prichádzali aj šance. V 58. minúte sa brankár Ayotunde vyznamenal pri hlavičke Sharaniho, o tri minúty neskôr vyškriabal na rohový kop aj utešený priamy kop Žofčáka. Sereďania v ofenzíve v druhom dejstve veľa nevymysleli. Paradoxne, pri ich prvom dlhšom pobyte na súperovej polovici sa opäť ujali vedenia, keď v sieti skončila krížna strela Lačného. O päť minút neskôr bolo opäť vyrovnané. Spoza šestnástky napriahol Oshima a krásnou strelou upravil na 2:2. Michalovčania vycítili šancu na ďalší obrat. Oshimova a ani Diarrova strela však nešla do priestoru brány. V nadstavenom čase po zlom vybehnutí Ayotundeho netrafil prázdnu bránku Soler, seredský brankár sa vyznamenal aj pri strele Oshimu, ktorú končekmi prstou vytlačil na rohový kop. Aj vďaka jeho zákrokom duel skončil remízou, ktorá viac chutila hosťom...

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 2:2 (1:1)
Góly: 45+1. Vaško, 76. Oshima – 6. Jureškin, 70. Lačný.
Žlté karty: 32. Vaško – 90. Mečiar.
Rozhodovali: A. Somoláni – Hancko, Hrmo.
Divákov: 181.
MFK ZEMPLÍN: Dráb – Magda, Vaško, Bednár (64. Neofytidis), Vojtko (33. Sharani) – Soler – Popovits, Žofčák (69. Diarra), Oshima, Mendez – Trusa.
ŠKF: Ayotunde – Morong, Hučko, Michalík, Mečiar – Diaz (57. Šumský), Machuča – Iván (88. Danko), Fábry, Jureškin (65. Slaninka) – Lačný.

Uverejnené: 15.05.2021 19:51:38