Iuventa rozobrala Prešov a v sérii vedie 1:0

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase národného play-off nad ŠŠK Prešov hladko 34:12 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý duel semifinálovej série sa odohrá v stredu dvanásteho mája o 18.00 hod. v Prešove, tretí rozhodujúci duel by sa v prípade prešovského víťazstva hral cez víkend opäť v michalovskej Chemkostav aréne.

Favorit duelu urobil v prvom semifinálovom zápase rýchly proces, hoci v prvých minútach to na vysoké víťazstvo Iuventy nevyzeralo. Tá odštartovala dobre, keď viedla 2:0 aj 3:1, v desiatej minúte ale bolo 5:4 a lavička domáceho tímu si zobrala oddychový čas. Hneď po ňom odskočili Michalovčanky na 8:4, keď sa presadila Trifunovičová a dvakrát Kompaniecová a oddychový čas si brala aj lavička hostí. Prešovčanky po time-oute takisto korigovali troma gólmi a v sedemnástej minúte bolo 8:7. Od tohto momentu prevzala opraty zápasu Iuventa. Prešovčanky do polčasu už neskórovali, Michalovčanky strelili sedem gólov a po polčase viedli 15:7.

V druhom polčase pokračovala dominancia Michalovčaniek a takisto aj strelecké trápenie Prešovčaniek. Iuventa prvú päťminútovku vyhrala 5:0 a viedla tak už 20:7. Až potom, po dvadsiatich minútach sa Prešovčanky gólovo presadili, keď Dvorščáková korigovala na 20:8. Potom ale Iuventa zaznamenala päť gólov v rade, keď sa rozstrieľala Štefaniková. Hlavne jej zásluhou bolo 25:8 a lavička hostí si zobrala ďalší oddychový čas. Ani ten ale dej zápasu nezmenil. Iuventa nakoniec zvíťazila 34:12 a v sérii sa tak ujala vedenia 1:0.

MŠK Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 34:12 (15:7)
Stav série: 1:0.
Pok. hody: 3/3 - 2/1. Vylúčené: 7 - 5. Rozhodovali: Cipov a Klus. Bez divákov.
MŠK: Kordowiecká, Jablonská - Klučková 2/1, Štefaníková 4, Dmytrenková 1, Rebičová 2, Trifunovičová 2, Trúnková 3, Kohučová 1, Holejová 3/1, Godečová 5, Radovičová 2, Premovičová 2, Kompaniecová 6, Dulinová 1.
ŠŠK: Feščáková, Rontová, Pokorná - Dvorščáková 8, Lupkovičová, Vargová 1, Haňová, L. Ratvajská 2, Vraňuchová, Šutranová, Ščerbáková 1/1, Holubová, Pustá.

Uverejnené: 09.05.2021 20:52:02